اکتبر 13

آسپارتام

آسپارتام یک پودر کریستالی سفید و بی‌بو است که به راحتی در آب قابل حل است. این ماده یک شیرین‌کننده مصنوعی است که حاوی ۴ کالری در هر گرم است که مقداری مشابه قند است. با این حال این ترکیب ۲۰۰ برابر شیرین‌تر از شکر است. این بدان معنی است که فقط مقدار کمی آسپارتام برای شیرین کردن غذاها و نوشیدنی‌ها لازم است. به همین دلیل مردم اغلب از آن در رژیم‌های کاهش وزن استفاده می‌کنند. این ترکیب از نظر عطر و طعم بسیار شبیه قند طبیعی است و بیش از سایر شیرین‌کننده‌های مصنوعی با ویژگیهای قند مطابقت دارد. این ماده برای تقویت طعم و رایحه میوه‌ها به مواد غذایی اضافه می‌شود و هیچ حس ناخوشایندی در خوراکی‌ها به جا نمی‌گذارد.

آسپارتام که در ایالات متحده با نام‌های تجاری Nutrasweet و Equal نیز شناخته می‌شود، دارای فرمول شیمیایی (C14H18N2O5) است. این ماده از ترکیب اجزایی به نام اسیدهای آمینه شامل آسپارتیک اسید و فنیل آلانین ساخته می‌شود. اسیدهای آمینه نوعی از ترکیبات شیمیایی هستند که توسط گیاهان و حیوانات به کار می‌روند تا پروتئین لازم برای حیات آن‌ها را تولید کنند. جالب است بدانید که آسپارتیک اسید ماده‌ای بدون طعم است و فنیل آلانین هم طعم تلخی دارد. ولی ترکیب این دو، ماده‌ای تولید می‌کند که طعم بسیار شیرینی دارد.

اسپارتام به دو روش تخمیر و ترکیب شیمیایی قابل تولید است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در سال ۱۹۸۱، تاییدیه استفاده از این ماده را در غذاها و نوشیدنی‌ها صادر کرد. زیرا بیش از ۱۰۰ مطالعه نشان داده‌اند که آسپارتام برای اکثر افراد از جمله کودکان، افراد دیابتی و زنان باردار و شیرده بی‌ضرر است. به همین دلیل این ماده در انواع نوشابه‌های رژیمی، آدامس‌ها و برخی داروها به عنوان جایگزین شکر مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر چند اسپارتام به تنهایی قابل استفاده است، با این حال معمولا با سایر شیرین‌کننده‌ها مانند آس سولفام مخلوط می‌شود تا مزه‌ای شبیه‌تر به ساکارز داشته باشد.

آسپارتام

خرید آسپارتام

آسپارتام توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • آسپارتام

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *