محصولات
ژانویه 19

آمونیوم تیوسیانات

آمونیوم تیوسیانات جامدی بلوری براق، بی‌رنگ و محلول در آب با واکنش گرمازا است. این ترکیب خاصیت اسیدی ضعیفی دارد و در هوا پایدار است. با این حال به رطوبت حساس است و در صورتی که در هوای آزاد قرار گیرد، رطوبت را جذب می‌کند. همچنین با قرارگیری در معرض نور، دچار تجزیه نوری می‌شود. این ماده با چندین یون فلزی از جمله مس، نقره، روی، سرب و جیوه واکنش می‌دهد و رسوبات تیوسیانات آنها را تشکیل می‌دهد که ممکن است در حلال‌های آلی استخراج شود.

آمونیوم تیوسیانات از طریق واکنش دی سولفید کربن با آمونیاک آبدار به وجود می‌آید. این ترکیب دارای فرمول شیمیایی (NH4SCN) است و نمک کاتیون آمونیوم با آنیون تیوسیانات محسوب می‌شود. از این ماده به عنوان یک رنگدانه و کاتالیست فرآیند پلیمریزاسیون استفاده می‌شود. همچنین برای تولید سیانید و تیواوره و همچنین به عنوان آفت‌کش کاربرد دارد. این ترکیب معدنی را می‌شود برای معین‌سازی محتوای یونی در نوشیدنی‌های سبک الکلی به وسیله کالری متری نیز به کار برد.

تیوسیانات آمونیوم در تولید آفت‌کش‌ها، سیانید، تیوره و رزین‌های مصنوعی شفاف کاربرد بسیاری دارد. این ماده به عنوان یک عامل تثبیت کننده در عکاسی و کبریت‌سازی، عامل کمکی در رنگرزی و چاپ پارچه و یا در ترکیبات مختلف رنگی مانند ضد زنگ، به عنوان ردیاب در میادین نفتی، در جداسازی عنصر هافنیوم از عنصر زیرکونیوم، در آنالیزهای تیتراسیون و بسیاری دیگر از موارد صنعتی و آزمایشگاه‌های داروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این ترکیب می‌توان برای تعیین مقدار آهن در انواع نوشابه‌ها، توسط روش رنگ‌سنجی نیز استفاده کرد.

آمونیوم تیوسیانات

خرید آمونیوم تیوسیانات

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی چین

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *