آگوست 02

اتیل استات

اتیل استات یک ماده استر ارگانیک و مایعی بی‌رنگ همراه با بوی شیرین مشابه بوی میوه یا چسب است. این ماده یکی از ساده‌ترین ترکیبات کربوکسیلیک اسید است و به علت سمیت کم، قیمت مناسب و بوی مطبوع در صنایع مختلفی به عنوان حلال برای تمیز کردن، حذف رنگ و پوشش کاربرد دارد. این ترکیب در دمای اتاق نسبتا فرار است و نقطه جوش 77 درجه سانتی‌گراد دارد. با توجه به این خصوصیت، می‌توان اتیل استات موجود در یک نمونه‌ را از طریق گرم کردن در حمام آب گرم و تهویه هوا با هوای فشرده خارج ساخت.

اتیل استات دارای فرمول شیمیایی (C4H8O2) است و با نام‌های دیگری نظیر اتیل اتانوات، اتیل استر، استیک اتر، استوکسی اتان و اتیل استر استیک اسید نیز شناخته می‌شود. این ماده در صنعت به طور عمده توسط واکنش استری شدن فیشر اتانول و اسید استیک تولید می‌شود. این واکنش را می‌توان با کاتالیزور اسیدی تسریع کرد و تعادل را می‌توان با حذف آب به سمت راست حرکت داد.

اتیل استات به دلیل ویژگی‌های خاصش کاربردهای بسیار گسترده‌ای دارد. اصلی‌ترین کاربرد این ماده استفاده در صنایع چاپ و بسته‌بندی به عنوان جوهر چاپ در دستگاه‌های چاپ فلکسو، هلیو و روتو گراور است. هم‌چنین به عنوان مواد اولیه در تولید انواع مرکب چاپ کاربرد دارد. به عنوان حلالی با خلوص بالا، در تمیز کردن بردهای مدار الکتریکی و به عنوان لاک پاک‌کن‎‌های ناخن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به علت قدرت تبخیر بالایش در صنعت عطرسازی نیز استفاده می‌شود. زیرا اتیل استات به سرعت تبخیر شده و جز بوی عطر، هیچ اثری از خود بر روی لباس‌ها بجا نمی‌گذارد. از دیگر کاربردهای این ترکیب می‌توان به ساخت اسانس‌های میوه‌ای مصنوعی و طعم‌دهنده‌ها، تغلیظ و خالص‌سازی آنتی‌بیوتیک‌ها، تولید انواع پوشش‌های حلال، چسب، ترکیبات چرم‌های مصنوعی، فیلم‌های عکاسی، فیلم‌های پروپیلن، فیلم‌های پلی استر و فویل‌های آلومینیومی اشاره کرد.

اتیل استات

خرید اتیل استات

هیدروکسی اتیل سلولز توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 220 لیتری برند چوبینه ایران

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *