آگوست 03

ادتا 4 سدیم

اتیلن دی آمین تترا استیک اسید که به صورت اختصاری آن را EDTA می‌نامند، یک عامل کی‌لیت‌ساز است که برای رفع سمیت ناشی از فلزات سنگین به کار می‌رود. یون‌های کلسیم و منیزیم موجود در آب باعث سختی آن می‌شوند، رسوب این یون‌ها چه در بدن و چه در تجهیزات مختلف باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده‌ای می‌شود. یکی از راه‌های از بین بردن این سختی استفاده از ادتا است. در حضور این ترکیب یون‌های فلزی مانند کلسیم و منیزیم رسوب می‌کنند و آب نرم شده و علاوه بر آن، از خوردگی تجهیزات نیز جلوگیری می‌شود. به همین دلیل در اکثر شوینده‌ها از این ماده استفاده می‌کنند. ادتا حلالیت خوبی در آب دارد و بدون رنگ است و به اشکال مختلفی عرضه می‌شوند. البته ادتا 2 سدیم و ادتا 4 سدیم شکل‌هایی از این ماده هستند که بیشترین میزان تقاضا را دارند.

ادتا 4 سدیم

ادتا 4 سدیم یا اتیلن دی آمین تترا استیک اسید تترا سدیم دارای فرمول شیمیایی (C10H12N2Na4O8) و از خانواده آمینوپلی کربوکسیلیک اسیدها است. از این ماده به صورت گسترده برای انحلال آهک استفاده می‌شود. سودمندی این ماده ناشی از ایفای نقش لیگاند شش دندانه‌ای و عامل کلاته‌کننده می‌باشد. همچنین این ترکیب یک عامل شلاتور است که قادر به حذف فلزات سنگینی مانند سرب یا جیوه از خون می‌باشد.

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای ادتا 4 سدیم کمک به محصولات مراقبت شخصی مانند مرطوب‌کننده‌ها، پاک‌کننده‌ها، صابون‌های حمام، شامپوها و نرم‌کننده‌ها، رنگ مو و اکسیدان و … برای بهتر عمل کردن در آب سخت است. این ماده می‌تواند از خراب شدن زود هنگام محصولات آرایشی و بهداشتی جلوگیری کرده و رشد قارچ و سایر میکروارگانیسم‌ها را متوقف می‌کند. علاوه بر آن به حفظ شفافیت و محافظت از ترکیبات رایحه بخش محصولات کمک شایانی می‌کند. این ترکیب به عنوان ماده نگهدارنده یا تثبیت کننده برای جلوگیری از تجزیه اکسیداتیو کاتالیزوری که توسط یون‌های فلزی کاتالیز می‌شود، به بعضی از مواد غذایی نیز اضافه می‌گردد.

ادتا 4 سدیم

جدول آنالیز Tetrasodium EDTA

NO. Testing Items Specification Measured value
1 Appearance White or off-white granular crystalline powder
2 Content % 99.00 min 99.71
3 Chloride % 0.020 Max 0.016
4 NTA% 1.00 Max 0.27
5 Sulfate % 0.020 Max < 0.0080
6 Heavy Metal (ppm) 10 Max < 8
7 Ferrun (ppm) 10 Max 5
8 Chelating value (mg(CaCO3)/g) 220 min 221
9 pH value (50 g/L: 25 ͦ C) 10.5-11.5 11.08
10 Bulk Density (kg/m3) 700-950 855
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید ادتا 4 سدیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • برند دلفین چین
  • برند hsh آلمان

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *