محصولات
اکتبر 14

استئارات آلومینیوم

استئارات آلومینیوم یک پودر ریز‌، حجیم، بدون بو و بی‌رنگ است که عموماً برای خاصیت روان کنندگی و تثبیت امولسیون استفاده می‌شود. این ماده هنگام گرم شدن یک توده پلاستیکی ایجاد می‌کند و دارای خواص مواد آلی و معدنی است. این ویژگی در بسیاری از استئارات‌های فلزی دیگر دیده می‌شود و در واقع مهم‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود. این ترکیب از طریق فرآیند رسوب با استفاده از اسید استئاریک با کیفیت بالا سنتز می‌شود. این کار با افزودن ایزوپروپوکسید آلومینیوم به اسید استئاریک در پیریدین بی‌آب انجام می‌شود و باعث رسوب کمپلکس پیریدین می‌شود. سپس پیریدین در خلا خارج می‌شود تا استئارات آلومینیوم به دست آید.

استئارات آلومینیوم یا آلومینیوم تری‌استئارات دارای فرمول شیمیایی (C54H105AlO6) است و یکی از پر کاربردترین استئارات موجود در صنعت می‌باشد. این ماده در آب نامحلول است اما در اتانول، بنزن و روغن‌های معدنی قابل حل است. ماهیت آب‌گریز این ماده، آن را به یک غلیظ‌کننده و ماده پوشش‌دهنده خوب در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی مانند کرم‌های پوستی تبدیل می‌کند. این ترکیب در صنعت دارو نیز به عنوان یک عامل آنتی‌کیکینگ، تثبیت‌کنندگی امولسیون و افزایش ویسکوزیته کاربرد عمده‌ای دارد. سازمان غذا و داروی آمریکا FDA استفاده از این ماده را در غلظت‌های تعیین شده بی‌خطر می‌داند.

کاربردهای صنعتی استئارات آلومینیوم

استئارات آلومینیوم به طور گسترده به عنوان روان‌کننده، عامل لغزش، تثبیت‌کننده حرارت، عوامل آزادکننده قالب و شتاب‌دهنده در صنایع پلاستیک، مهندسی ماشین‌آلات، سرامیک، لعاب‌کاری، لاستیک، رنگ و جوهر استفاده می‌شود. این ترکیب پتانسیل استفاده در ظرف حاوی جریان برای ضد عفونی کردن پساب اکسید شده از سیستم‌های فاضلاب خانگی را نیز دارد. این ماده بسیار آب‌گریز است و دارای شفافیت فوق‌العاده و چسبندگی عالی به سطوح فلزی است. به همین دلیل به عنوان عوامل آب‌گریز در صنعت ساختمان نیز استفاده می‌شود. استئارات آلومینیوم سطح ذرات رنگ‌دانه را می‌پوشاند و به جلوگیری از ته‌نشین شدن و همچنین کاهش مقدار روغن مورد نیاز برای خیس کردن رنگ‌دانه کمک می‌کند. این ماده به‌خوبی باعث غلظت‌دهی رنگ با یکنواختی و جلوگیری از جدا شدن رنگ دانه و رنگ پایه در ظرف می‌شود.

استئارات آلومینیوم

جدول آنالیز Aluminum Stearate

NO. Item Limit
1 appearance/physical state powder
2 color white
3 PH 6-7
4 density 250±30 g/l
5 solubility description insoluble in water
6 gelling nature complies
7 moisture 3% max
8 packing 20kg
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید استئارات آلومینیوم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 20 کیلویی مگنزی
  • کیسه 20 کیلویی گلوریا

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *