محصولات
اکتبر 14

استئارات منیزیم

استئارات منیزیم پودری سفید رنگ با بوی تند است که از واکنش استئارات سدیم با نمک منیزیم یا از واکنش اکسید منیزیم با اسید استئاریک که به طور معمول در چربی‌های مختلف حیوانی و گیاهی وجود دارد، تولید می‌شود. این ماده غیرقابل حل در آب و بسیاری از حلال‌ها است و به دلیل خواص منحصربفردش، در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی دارد. این ترکیب یک عامل امولسیون‌کننده است که توانایی افزایش ویسکوزیته محصولات مبتنی بر روغن مانند رنگ‌ها، لوازم آرایشی و روان‌کننده‌ها را دارد. همچنین از این محصول در تولید بسیاری از مواد غذایی استفاده می‌شود. البته این ماده در محدوده مشخصی به عنوان یک ماده ایمن و بدون خطر در صنعت غذا کاربرد دارد.

استئارات منیزیم دارای فرمول شیمیایی (C36H70MgO4) است. از این ماده به منظور ایجاد خاصیت ضد چسبندگی، بهبود سیالیت و روان‌سازی پودرها و گرانول‌ها و نیز کاهش اصطکاک، گرمای انتقال و جلوگیری از خوردگی در صنایع مختلف استفاده گسترده‌ای می‌شود. در میان روان‌کننده‌ها، استئارات منیزیم در ساخت قرص‌ها و کپسول‌ها، فرآورده‌های غذایی، محصولات آرایشی و فرآورده‌های صنعتی کاربرد قابل ملاحظه‌ای دارد. دمای ذوب بالا، روان کنندگی زیاد در غلظت‌های کم، توانایی پوشش‌دهی بالا، ایمنی، سمی نبودن و پایداری مناسب از مزایای استئارات منیزیم نسبت به روان‌کننده‌های دیگر می‌باشد.

استئارات منیزیم در بسیاری از مکمل‌های غذایی، مارگارین، مخلوط‌های پخت‌و‌پز، پودینگ فوری، گل‌ختمی، مواد شیرینی‌پزی و ادویه‌جات موجود است. از این ماده در شکلات و آدامس برای افزایش ویسکوزیته و ایجاد طعم بهتر در آن نیز استفاده می‌شود. همچنین این ترکیب می‌تواند در فرآیندهای تولید پوشش خشک به طور مؤثر مورد استفاده قرار گیرد. این ماده در داروسازی به عنوان ماده مؤثر در تولید قرص‌های دارویی، کپسول و پودرهای مکمل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. منیزیم استئارات ممکن است جذب آب توسط قرص و در نتیجه حل شدن آن در معده را کاهش دهد تا دارو آهسته‌تر جذب بدن شود. همچنین به عنوان یک عامل امولسیون‌کننده در داروهایی مانند قطره‌های چشمی و پمادها استفاده می‌شود.

استئارات منیزیم

جدول آنالیز Magnesium Stearate

NO. Items Quality criterion Result
1 identification complies with ph Eur 7.0-2 (A,B,C,D) comply
2 freezing point ≥53℃ 54
3 chloride g/100 ≤0.1 <0.1
4 sulfate g/100 ≤1 <1
5 nickel mg/kg ≤5 0.015
6 heavy metals mg/kg ≤20 <10
7 assay of magnesium g/100 4-5 4.5
8 acid value 195-210 194
9 acrobic microbes ≤1000 cfu/g 10
10 fungi and yeast ≤500 cfu/g 10
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید استئارات منیزیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 20 کیلویی مگنزی
  • کیسه 20 کیلویی گلوریا

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *