محصولات
اکتبر 14

استئاریل الکل

استئاریل الکل یک ترکیب آلی است که به شکل گرانول یا پولک‌های سفید نامحلول در آب موجود است. این الکل به طور طبیعی در بافتهای مختلف پستانداران یافت می‌شود. این ماده در بیوسنتز لیپیدها و سایر ترکیبات سلولی که به طور طبیعی وجود دارند، استفاده می‌شود و برای تولید انرژی وارد مسیرهای متابولیکی می‌شود. این ماده به عنوان متابولیت گیاهی، انسانی و متابولیت جلبکی نقشهای مختلفی دارد و یک الکل اولیه چرب با زنجیره طولانی ۱۸:۰ است.

استئاریل الکل دارای فرمول شیمیایی (C18H38O) است و با نامهای دیگری نظیر الکل اکتادسیل یا اکتادکانول نیز شناخته می‌شود. این ماده از طریق اسید استئاریک یا برخی از چربی‌ها با فرآیند هیدروژناسیون کاتالیزوری تهیه می‌شود و سمیت پائینی دارد. الکل اکتادسیل کاربردهای بسیار وسیعی به عنوان ماده سازنده روان‌کننده‌ها، رزین‌ها، دئودورانت‌ها و ضدتعریق‌ها، عطر و مواد آرایشی دارد. این ترکیب به عنوان نرم‌کننده، امولسیون‌کننده و غلیظ‌کننده در پمادها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عنوان پوشش مو در شامپوها و نرم‌کننده‌های مو کاربرد زیادی دارد. زیرا این الکل هنگامی که روی سطح آب قرار می‌گیرد به عنوان یک لایه سرکوب‌کننده تبخیر عمل می‌کند.

استئاریل الکل یکی از پرمصرف‌ترین الکل‌های چرب طبیعی و یک اصلاح‌کننده رئولوژیکی است که باعث بهبود بافت فرمول‌های حاوی یک فاز روغن می‌شود. این ترکیب به صورت گسترده در مواد آرایشی و بهداشتی مانند شامپوها، نرم‌کننده‌های مو، رنگ مو، ژل مو، کرم‌های دست و پا، کرم‌های ضد چین‌و‌چروک، ضد آفتاب، افترشیو، محصولات برنزه کردن پوست، پمادها و لوسیون‌های مراقبت از کودکان، شوینده‌های صورت و بدن، محصولات ضدآکنه، خط چشم و ریمل، پاک‌کننده‌های آرایش، محصولات موبَر و اصلاح مو، دئودرانت، کرم پودر و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استئاریل الکل

خرید استئاریل الکل

استئاریل الکل توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی مالزی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *