محصولات
اکتبر 14

استون

استون ماده‌ای بی‌رنگ، قطبی، فرار و یکی از رایج‌ترین حلال‌های آلی در فرآیندهای شیمیایی، کروماتوگرافی و تبلور مجدد است. این ترکیب ساده‌ترین و کوچک‌ترین عضو کتون‌ها بوده که در آب، بنزن، اتانول، متانول، دی اتیل اتر و کلروفرم محلول است. این ماده حلالی عالی برای رزین‌های نیترو سلولز، سلولز استات، سلولز اترها، لاستیک کلره، پلی وینیل استات، پلی‌آکریلات‌ها، رزین‌های آلکیدی و تعدادی از رزین‌های مصنوعی دیگر می‌باشد. این ترکیب همچنین حلال مناسبی برای چربی‌ها، روغن‌ها و نرم‌کننده‌های معمولی است.

استون دارای فرمول شیمیایی (C3H6O) است و با نام‌های دیگری نظیر پروپانون، دی متیل کتون، دی متیل کربونیل و دی متیل فرمالدئید نیز شناخته می‌شود. مهمترین استفاده خانگی این محصول کاربرد در افزودنی‌های غذایی، پاک کردن لاک ناخن، درمان جوش و لایه‌برداری پوست‌های خشک است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده استفاده از استون در گرید خوراکی را به عنوان یک افزودنی غیر مستقیم در چسب‌ها و پوشش‌های مواد غذایی مجاز دانسته است. این ماده به طور طبیعی در گیاهان نیز یافت می‌شود. همچنین به عنوان محصولی جانبی در متابولیسیم طبیعی بدن تولید و دفع می‌گردد. جالب است بدانید وقتی بدن ما چربی تجزیه می‌کند، این ماده شیمیایی را می‌سازد.

استون بر خلاف بیشتر مواد شیمیایی آلی در آب با هر غلظتی حل می‌شود. از این ماده به عنوان حلال صنعتی در تولید پلاستیک، پارچه، رقیق کردن رزین‌های پلی‌استر، تمیز کردن ابزار آلات و آماده‌سازی و تمیزسازی فلزات پیش از رنگ‌آمیزی استفاده می‌شود. همچنین این ترکیب به عنوان حد واسط شیمیایی در سنتز متیل متاکریلات، تولید حلال‌هایی مانند متیل ایزوبوتیل الکل و متیل ایزوبوتیل کتون استفاده می‌شود.

استون

جدول آنالیز Acetone

NO. Analytical items Units (wt%) Specification Result (%)
1 APPEARANCE COLORLESS, TRANSPARENT, NO FOREIGN MATTER
2 PURITY 99.6% 99.8%
3 WATER CONTENT 0.3 0.16
4 PERMANGANATE TEST COLOR OF ADDED XMnO4 must be retained for at least 90 mines at 25° in dark ˃90
5 APPARENT SPECIFIC GRAVITY (20/20°) 0.791 0.793 0.7918
6 WATER MISCIBILITY Passes Passes
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید استون

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 220 لیتری برند کومهو
  • بشکه 220 لیتری برند مترون

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *