محصولات
آوریل 05

اسید سالیسیلیک

اسید سالیسیلیک یک کریستال بی‌رنگ، بی‌بو، با طعم تند و سوزنی شکل در دمای اتاق است. این ترکیب یک ماده موثر برای درمان لکه‌های پوستی است که به پوست کمک می‌کند سلول‌های مرده را از بین ببرد و قرمزی و التهاب را کاهش دهد. این کار باعث کاهش تعداد جوش‌های تشکیل شده و تسریع روند بهبودی آن می‌شود. البته به دلیل اینکه بافت پوست حساس و آسیب‌پذیر است، استفاده از این نوع اسیدها برای ساخت محصولات مراقبتی با غلظت استاندارد انجام می‌شود تا پوست صورت دچار التهاب، خشکی و قرمزی نشود. یک مطالعه نشان داده است که لایه‌برداری با سالیسیلیک اسید می‌تواند منجر به ایجاد تغییراتی در بافت زیرین پوست شود، بدون اینکه مستقیما آسیبی به لایه خارجی پوست وارد کند.

اسید سالیسیلیک یکی از اسیدهای آلی است که از پوست درخت بید گرفته می‌شود و متعلق به دسته‌ای از مواد به نام سالیسیلات است. این ترکیب یک اسید آروماتیک کوچک است که نام شیمیایی آن مونو هیدروکسی بنزوئیک اسید می‌باشد. طبیعت این ماده لیپوفیلیک است و در گیاهان به عنوان هورمون رشد عمل می‌کند. این ترکیب به عنوان یک عامل چربی‌دوست، لیپیدهای بین سلولی را از بین می‌برد. بسیاری از متخصصان پوست از خاصیت عملکرد ضد تکثیر بی‌رویه سلولی بر روی اپیدرم در لایه‌‌برداری شیمیایی استفاده می‌کنند. این ماده همچنین ترشح سبوم را در افراد مبتلا به آکنه کاهش می‌دهد که به اثر درمانی آن در این‌ بیماران می‌افزاید.

کاربرد اسید سالیسیلیک در داروسازی

اسید سالیسیلیک کاربرد وسیعی در صنایع داروسازی نیز دارد. رایج‌ترین کاربرد آن استفاده در داروهای مسکن از جمله آسپرین است. این ترکیب اثر بی‌حس‌کنندگی نیز دارد که به هنگام لایه‌برداری قابل مشاهده است. در صورتی که لایه‌برداری توسط پزشک انجام شود، این ماده می‌تواند توانایی بیمار در تحمل درد ناشی از این روش درمانی را افزایش دهد. این اسید در شامپوهای ضد شوره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرا از رسوب سبوم بر روی منافذ پوست و اطراف فولیکول مو جلوگیری کرده و سلول‌های مرده را از پوست سر پاک می‌کند.

اسید سالیسیلیک

جدول آنالیز Salicylic Acid

NO. Item Standard Result
1 Appearance White or colorless, acicular crystal or a white crystalline powder Conforms
2 Salicylic acid 99.0%-100.5% min 99.60%
3 Melting point 158-161 ͦ C min 159.5 ͦ C
4 Clarity and color of solution Clear and colorless Conforms
5 Heavy metals 20 ppm Conforms
6 Chloride 100 ppm Conforms
7 Loss on drying 0.5% Max 0.06%
8 Sulfate ash 0.1% Max 0.03%
9 Sulfate 200 ppm Conforms
10 Conclusion The product complies BP2010
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید اسید سالیسیلیک

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 25 کیلویی گرید دارویی
  • بشکه 25 کیلویی گرید صنعتی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *