آوریل 06

اسید سیتریک

اسید سیتریک یک اسید ضعیف آلی به شکل پودر کریستالی سفید رنگ با مزه‌ای ترش و خاص است که در بسیاری از مواد غذایی مانند انواع مرکبات و سبزیجات یافت می‌شود. این ترکیب برای اولین بار در سال 1784 توسط یک محقق سوئدی از آب لیمو گرفته شد. این ماده به دلیل اسیدی بودن می‌تواند از رشد باکتری‌ها جلوگیری کند. به همین دلیل در صنایع غذایی در غذاهایی مانند آب گوجه‌فرنگی، بستنی‌، شربت‌، نوشیدنی‌، سس سالاد‌، مربا و ژله از آن به عنوان نگهدارنده، تنظیم‌کننده اسیدیته غذا و یک عامل ضد میکروبی استفاده می‌شود. این ترکیب علاوه بر اثرات ضد میکروبی، با کاهش pH‌ سبب مهار شدن باکتری‌ها می‌شود.

اشکال مختلف اسید سیتریک

اسید سیتریک با نام‌های دیگری نظیر جوهر لیمو، اسید لیمو و آیوپاک 2-هیدروکسی پروپان نیز شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (C6H8O7) است. این اسید به دو دسته اصلی اسید سیتریک خشک (آنهیدروز) و اسید سیتریک آبدار (منوهیدرات) تقسیم می‌شود که در دو گرید صنعتی و خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اسید سیتریک آبدار به گونه‌ای است که در ساختار خود به ازای هر مولکول (C6H8O7)، یک مولکول آب دارد. این ماده را ‌می‌توان یک متابولیت کاربردی برای موجودات هوازی دانست.‌ جوهر لیمو به عنوان یک تنظیم‌کننده اسیدیته مواد غذایی‌، یک کلاتور ‌و یک ماده ضد در غذاها نقش اساسی دارد.

اسید سیتریک برای کمک به از بین بردن باکتری‌های مضر و همچنین عفونت‌های سطح پوست که در افراد دیابتی‌، افراد مسن و افراد سیگاری می‌تواند شایع باشد‌ نیز استفاده می‌شود. ‌این ماده می‌تواند در کنار سایر مواد از جمله سدیم سیترات و اسید سیتریک پتاسیم که نمک آن است، از مشکل نقرس پیشگیری نموده و اسید موجود در ادرار را کاهش دهد. از آنجا که جوهر لیمو برخی از باکتری‌ها و ویروس‌ها را از بین می‌برد‌،‌ این ماده را در اسپری حشرات‌، محصولات نابودکننده قارچ یا جلبک، ضدعفونی‌کننده‌های دست و حتی برخی از بافت‌هایی که برای باز کردن بینی استفاده می‌کنید‌، پیدا خواهید کرد. این ماده به برخی محصولات پاک‌کننده تجاری نیز افزوده می‌شود.

اسید سیتریک

جدول آنالیز Citric Acid

NO. CONTENT Spec.
1 purity 99.88%
2 Moisture 0.10%
3 Heavy metals <5ppm
4 Oxalate 0.02
5 Sulfate <150
6 Oxalate <100pm
7 Readily carbonisable substances Conforms
8 Sulphated ash 0.01%
9 Sulphate <150ppm
10 Bacterial Endotoxin <0.5 IU/MG
11 Aluminium <0.2ppm
12 Mesh size conforms
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید اسید سیتریک

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بسته 25 کیلویی خشک (آنهیدروز)
  • بسته 25 کیلویی آبدار (منوهیدرات)

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *