محصولات
ژوئن 25

اسید فسفریک

اسید فسفریک یک ترکیب غیر آلی به شکل مایعی بی رنگ و شفاف، بدون بو و دارای طعم تند است که حلالیت خیلی خوبی در آب دارد. این اسید ضعیف، خورنده، غیر سمی و غیر فرار است که نمونه خام آن از سنگ‌های فسفات استخراج می‌شود. شکل خالص‌تر آن نیز از فسفر سفید، به شکل صنعتی حاصل می‌شود که حالت جامد کریستالی دارد. فسفریک اسید معدنی حاوی یک اتم فسفر، چهار اتم اکسیژن و سه اتم هیدروژن است و به شکل متراکم هنگام تماس با فلزات، گاز هیدروژن قابل اشتعال آزاد می‌کند و در صورت آتش‌سوزی، اکسیدهای فسفر خورنده و خطرناک تولید می‌کند.

اسید فسفریک دارای فرمول شیمیایی (H3PO4) است و با نام‌های دیگری نظیر اورتو فسفریک اسید، اسید معدنى و اسید فسفر نیز شناخته می‌شود. این ماده از جمله پر مصرف‌ترین مواد شیمیایی در صنعت است که در دو گرید صنعتی و خوراکی عرضه می‌شود. این ماده در صنعت غذایی به عنوان نگهدارنده و تنظیم‌کننده اسیدیته در غذاهایی مانند مربا، گوشت فرآوری شده، ژله و ژلاتین، مخمرها، پنیر، ادویه‌جات، ترشیجات، کنسروها، نوشابه‌ها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. همچنین به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد و به علت وجود عنصر فسفر در ساختار خود، برای تولید کودهای کشاورزی به منظور بهبود وضعیت خاک و افزایش کیفیت محصولات زراعی و جلوگیری از رشد قارچ‌ها و کپک‌ها و بهبود فرایند رشد گیاهان نیز کاربرد دارد.

اسید فسفریک در صنعت هم استفاده بسیار گسترده‌ای دارد. از این اسید برای تصفیه سطح فلز در صنعت متالورژی، تولید محصولات مراقبت شخصی، ساخت مدار الکتریکی و دستگاه‌های الکترونیکی مانند صفحه نمایش رایانه‌ها و تلویزیون‌های LCD، ساخت اتیلن و تصفیه پراکسید هیدروژن، تولید رنگ و رنگدانه، حذف زنگ‌زدگی، در شوینده‌ها به منظور نرم کردن آب، تصفیه آب و فاضلاب، پالایش نفت، نساجی و چرم‌سازی، در کروماتوگرافی مایع با عملکرد بالا، پاک‌کننده‌های صابونی و غیر صابونی استفاده می‌شود. همچنین در داروسازی و دندانپزشکی نیز کاربردهای مختلفی دارد.

اسید فسفریک

جدول آنالیز Phosphoric Acid

NO. Content Spec.
1 H3PO4 86.3%
2 P2O5 52.9%
3 H3PO3 0.009%
4 As 0.34 mg/kg
5 Pb 2.1 mg/kg
6 F 4.6 mg/kg
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید اسید فسفریک

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • گالن 20 لیتری

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *