محصولات
ژوئن 25

اسید فوماریک

اسید فوماریک پودر کریستالی به رنگ سفید، بدون بو با طعم اسیدی مشخصی است که به صورت گسترده‌ای در طبیعت به خصوص در در قارچ‌ها و گل‌سنگ‌ها وجود دارد. این اسید، ماده واسط کلیدی در چرخه تری کربوکسیلیک اسید برای بیوسنتز اسیدهای آلی در بدن انسان و دیگر پستانداران است. این ماده به عنوان یک افزودنی نسبتا بی خطر به طور گسترده‌ای در محصولات غذایی برای ایجاد طعم ترش در محصولاتی مانند ژله‌ها، آبمیوه‌ها و دسرها استفاده می‌شود. وجود این اسید در مواد غذایی باعث افزایش خاصیت آب‌گریزی و ماندگاری آنها، به تاخیر انداختن ترشیدگی محصولات و خوش طعم کردن‌شان می‌شود.

اسید فوماریک دارای فرمول شیمیایی (C4H4O4) است. این ترکیب در غذاهای بسته‌بندی شده مانند محصولات گوشتی فرآوری‌شده، غذاهای دریایی منجمد، میوه‌ها و سبزیجات تخمیر شده یا کنسرو شده، غذاهای پخته شده مانند کیک‌ها و بسیاری دیگر به منظور افزایش طعم و عطر و ثبات آنها استفاده می‌شود. همچنین در پزشکی، تولید لوازم آرایشی و خوراک حیوانات نیز کاربرد دارد. علاوه بر آن در محصولات شوینده و تمیزکننده‌ها، جوهرهای چاپ، داروسازی، برخی رنگ‌های صنعتی و رزین‌های پلی‌استر استفاده می‌شود.

اسید فوماریک ماده افزودنی خوراکی به انواع پودرهای پخت‌و‌پز است که جایگزین اسید تارتاریک و حتی گاهی اسید سیتریک آبدار یا اسید سیتریک خشک می‌شود. این ترکیب PH خمیر ترش را کاهش داده و از این طریق اثربخشی ماده‌ای که به منظور پیشگیری از کپک زدن افزوده می‌شود، را افزایش می‌دهد. از آنجا که این ماده رطوبت را در مرحله نگهداری و انبار جذب نمی‌کند، ماندگاری نان‌ها را افزایش می‌دهد. در بسیاری از محصولات لبنی نظیر شیر، شکلات صبحانه، خامه، پنیرهای فرآوری شده، دسرهای حاوی لبنیات مانند پودینگ و دسرهای بر پایه تخم‌مرغ مانند کاستارد و ماست طعم‌دار نیز از این اسید استفاده می‌شود.

اسید فوماریک

خرید اسید فوماریک

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *