ژوئن 26

اوره دارویی

اوره یا کاربامید یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی CO(NH₂)₂ است. این ماده جامد، فاقد رنگ و بو، محلول در آب و عملا غیر سمی است. اوره هم در بدن موجودات زنده طی فرایندهای متابولیسمی و هم توسط سنتزهای شیمیایی در صنعت تولید می‌شود. این ماده در بدن موجودات زنده با تجزیه پروتئین در کبد ایجاد می‌شود. در واقع کلیه‌ها اوره را از خون و درون ادرار فیلتر می‌کنند. تولید اوره در صنعت نیز از طریق واکنش آمونیاک و دی‌اکسیدکربن صورت می‌پذیرد.

فریدریش وهلر در سال 1828 کشف کرد که می‌توان اوره را از مواد اولیه معدنی تولید کرد. برای اولین بار وهلر نشان داد که ماده‌ای که قبلا فقط به عنوان محصول جانبی زندگی شناخته می‌شد، می‌تواند در آزمایشگاه و بدون استفاده از مواد اولیه بیولوژیکی سنتز شود. روش های مختلفی برای تولید کاربامید به صورت صنعتی وجود دارد. این ماده فقط از آمونیاک و دی‌اکسیدکربن تولید می‌شود. در نسبت مولی آمونیاک به دی‌اکسیدکربن 4 به 1، درجه حرارت 200 درجه سانتی‌گراد و فشار 200 بار، حدود 70% دی‌اکسیدکربن به اوره تبدیل خواهد شد.

اوره دارویی یکی از مواد اولیه مهم در زمینه بهداشتی و دارویی است. کاربامید در صنایع پزشکی و داروسازی در کرم‌ها و محصولات پوستی موضعی برای تقویت آب بدن و داروی مدر به کار برده می‌شود.همچنین از اوره دارویی در محصولات آرایشی و بهداشتی (کرم‌ مرطوب کننده پوست، نرم‌کننده مو، شامپو و نیز موبرها) استفاده می‌شود. اوره خالص باعث هیدراسیون شده و عمدتا به صورت موضعی در درمان Ichthyosis و اختلالات هاپیرکراتوتیک پوستی تجویز می شود.

اوره دارویی

خرید اوره دارویی

اوره دارویی توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی اونتور (هندی)
  • کیسه 20 کیلویی انصار (ایرانی)

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *