محصولات
ژوئن 26

اوره صنعتی

اوره یا کاربامید یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی CO(NH₂)₂ است. این ماده جامد، فاقد رنگ و بو، محلول در آب و عملا غیر سمی است. اوره هم در بدن موجودات زنده طی فرایندهای متابولیسمی و هم توسط سنتزهای شیمیایی در صنعت تولید می‌شود. این ماده در بدن موجودات زنده با تجزیه پروتئین در کبد ایجاد می‌شود. در واقع کلیه‌ها اوره را از خون و درون ادرار فیلتر می‌کنند. تولید اوره در صنعت نیز از طریق واکنش آمونیاک و دی‌اکسیدکربن صورت می‌پذیرد.

فریدریش وهلر در سال 1828 کشف کرد که می‌توان اوره را از مواد اولیه معدنی تولید کرد. برای اولین بار وهلر نشان داد که ماده‌ای که قبلا فقط به عنوان محصول جانبی زندگی شناخته می‌شد، می‌تواند در آزمایشگاه و بدون استفاده از مواد اولیه بیولوژیکی سنتز شود. روش های مختلفی برای تولید کاربامید به صورت صنعتی وجود دارد. این ماده فقط از آمونیاک و دی‌اکسیدکربن تولید می‌شود. در نسبت مولی آمونیاک به دی‌اکسیدکربن 4 به 1، درجه حرارت 200 درجه سانتی‌گراد و فشار 200 بار، حدود 70% دی‌اکسیدکربن به اوره تبدیل خواهد شد.

اوره صنعتی در برای کاهش آلاینده‌های NOx در گازهای اگزوز استفاده می‌شود. در مبدل کاتالیزوری، آمونیاک حاصل از هیدرولیز اوره با انتشار اکسید نیتروژن واکنش نشان می‌دهد و به نیتروژن و آب تبدیل می‌شود. اتومبیل‌هایی که از این مبدل‌های کاتالیزوری استفاده می‌کنند، نیاز به تهیه مایعات اگزوز دیزلی، محلول اوره در آب دارند. همچنین می‌توان از این ماده برای تهیه نیترات Urea، ماده منفجره‌ای که به صورت صنعتی و به عنوان بخشی از برخی از مواد منفجره استفاده می‌شود، استفاده کرد. این ماده تثبیت‌کننده مواد منفجره نیتروسلولوز است.

اوره صنعتی

جدول آنالیز Technical Prilled Urea

NO. Property Unit Test Methosd Value
1 Nitrogen wt % ISO 5315 46 MIN
2 Moisture wt % ISO 2753 0.3 MAX
3 Biuert wt % ISO 2754 1.0 MAX
4 Particle Size (1 – 2.84 mm) % ISO 8397 90 MIN
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید اوره صنعتی

اوره صنعتی توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • پودری کیسه 50 کیلویی پتروشیمی شیراز

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *