محصولات
اکتبر 15

اگزالیک اسید

اگزالیک اسید یک اسید قوی و آلی است که به صورت طبیعی در بسیاری از گیاهان مانند اسفناج، زنجبیل، چغندر، ریواس، کلم، سیب‌زمینی، بادام‌زمینی و شکلات وجود دارد و به صورت مصنوعی در آزمایشگاه‌ها نیز سنتز می‌شود. این اسید جامد، سفید رنگ، بی‌بو، جاذب آب و به شکل خالص خورنده است. این ماده در ساختار خود دو گروه کربوکسیلیک اسید دارد. همچنین به عنوان ساده‌ترین دی کربوکسیلیک اسید شناخته می‌شود. قدرت اسیدیته این ماده بسیار زیاد است، به نحوی که میزان آن از اسید سیتریک به مراتب بیشتر بوده و آنیون این ماده که یون اکسالات است به عنوان یک نوع کاهنده کارایی دارد.

اگزالیک اسید با نامهای دیگری نظیر اسید اکسالیک، اسید اتاندیونیک، دی اتانوئیک اسید و جوهر ترشک نیز شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (C2H2O4) است. این اسید می‌تواند به عنوان عامل سفیدکننده برای چوب و سنگ استفاده شود. وقتی اسید اگزالیک روی سطح چوب‌های قدیمی و خاکستری به کار می‌رود، سطح چوب به رنگ سفید طبیعی می‌شود. تعمیرکنندگان مبلمان می‌توانند با این ماده، سطوح چوبی به شدت لکه‌دار را روشن کنند. مزیت استفاده از این ترکیب این است که لکه‌ها را از بین می‌برد، اما بنیان و پایه سطوحی مثل چوب دست نخورده باقی می‌ماند و به انها آسیب نمی‌زند. شما همچنین می‌توانید از اسید اکسالیک برای پاک کردن لکه از پارچه‌هایی مانند کتان و پنبه استفاده کنید. علاوه بر آن این ماده برای از بین بردن زنگ‌زدگی که معمولا در لوله‌های ساختمانی و آشپزخانه رخ می‌دهد، استفاده می‌شود.

استفاده از اسید اگزالیک در زنبورداری

اسید اگزالیک در زنبورداری برای حذف کنه واروا که باعث کاهش کیفیت عسل می‌شود نیز کاربرد دارد. کنه‌های موجود در کندوهای عسل که از آنها با نام کنه واروا یاد می‌شود، عامل کاهش کیفیت عسل تولید شده و افزایش آنها در کندو باعث از بین رفتن زنبورها می‌شود. اثرات فوق‌العاده این اسید در از بین بردن کنه‌های واروا، زنبورداران را به یکی از مشتریان پروپاقرص در خرید اسید اگزالیک بدل کرده است. البته اسیدهایی مانند اسید سیتریک، اسید فرمیک و اسید لاکتیک نیز می‌توانند در مبارزه با این موجودات تاثیر مثبتی داشته باشند.

اگزالیک اسید

جدول آنالیز Oxalic Acid

NO. Items Specification Result
1 H2C2O4.2H2O %≥ 99.5% 99.62%
2 SO4 %≤ 0.07 0.03
3 Burning residue (850 ͦ C) ≤ 0.01 0.004
4 Cl %≤ 0.0005 0.0005
5 Ca %≤ 0.0005 0.00012
6 Fe %≤ 0.0008 0.00017
7 Pb %≤ 0.0006 0.00016
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید اگزالیک اسید

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *