محصولات
ژوئن 27

ایزوتیازولین

ایزوتیازولین نوعی بایوساید (گندزدا) کاملا محلول در آب است که معمولا برای از بین بردن و کنترل قارچ‌ها، کپک‌ها، باکتری‌ها و میکروب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده نخستین بار در سال ۱۹۶۰ تولید شد و ناشی از برهم‌کنش شیمیایی بین متیل ایزوتیازولینون و متیل کلروایزوتیازولینون می‌باشد. در واقع ایزوتیازولینون با بسته شدن حلقه مشتقات سولفانیل پروپان آمید و یا از طریق اسید آکریلییک تولید می‌شود.

ایزوتیازولین یا ایزوتیازولینون شکل ظاهری به صورت مایع شفاف مایل به رنگ زرد را دارد. فرمول شیمیایی این ماده (C3H3NOS) است. این عنصر به دلیل شکستن پیوند بین باکتری‌ها و جلبک‌ها، دارای خاصیت ضد میکروبی می‌باشد. به همین دلیل به عنوان ماده نگهدارنده در صنایع مختلف آرایشی و بهداشتی (ضد آفتاب، لوسیون دست و بدن و مرطوب کننده‌ها) استفاده می‌شود. همچنین به عنوان عامل مهارگر باکتری، قارچ و جلبک در صنعت تصفیه آب و فاضلاب کاربرد دارد.

طبق مطالعات انجام شده ایزوتیازولین در گستره PH وسیعی با تغییرات دمایی کاربرد دارد. علاوه بر آن آزمایشات نشان داده شده که این ماده روی اعصاب بدن انسان بی اثر است. به عبارت دیگر هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. به همین دلیل از آن در شوینده‌هایی مانند شامپو نیز استفاده می‌شود. زیرا می‌تواند محصولات را از آلوده شدن به این قبیل باکتری‌هایی که آسیب‌های جدی به سلامتی وارد می کنند، حفظ کند.

ایزوتیازولین

جدول آنالیز Isothiazolinone

NO. Items Specification Test Result
1 Appearance Transparent yellow liquid Conforms
2 Active content % 14.0 – 15.0 14.38
3 Gardner ≤ 5 0.7
4 CMIT% 10.0 – 12.0 10.91
5 MIT% 3.0 – 5.0 3.47
6 DCMIT% ≤ 0.1 0.021
7 CMIT/MIT% 2.5 – 3.4 3.14
8 pH value 2.0 – 4.0 2.80
9 Density (@20°C) g/mol 1.26 – 1.32 1.308
10 Conclusion conform
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید ایزوتیازولین

ایزوتیازولین توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 20 لیتری
  • گالن 20 لیتری

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *