محصولات
ژانویه 18

ایزوپروپیل میریستات

ایزوپروپیل میریستات (IPM) یک روغن مصنوعی شفاف، بی‌رنگ و تقریبا بی‌بو است که به طور گسترده در صنایع مراقبت شخصی و داروسازی استفاده می‌شود. این ماده یک استر اسید مریستین طبیعی است که در روغن نارگیل و ماکارونی وجود دارد. این ترکیب به صورت تجاری از طریق استری کردن ایزوپروپیل الکل (ایزوپروپانول) و اسید میریستیک تولید می‌شود. این روغن دارای تعدادی ویژگی منحصربفرد است که آن را به یک افزودنی ارزشمند در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی و دارویی که قابلیت جذب بالایی به وسیله پوست دارند تبدیل می‌کند. همچنین این ماده یک عنصر حیاتی در محصولات مو و ناخن، لوسیون‌های پوست، کرم‌های دور چشم، آماده‌سازی حمام، آرایش، محصولات اصلاح، ضد تعریق‌ها و عطرها است.

ایزوپروپیل میریستات با نام‌های دیگری نظیر ایزوپروپیل استات، متیل اتیل استر، اتوکسی پروپان، پروپیل استات و متیل اتیل اتانات نیز شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (C17H34O2) است. این ماده با ایجاد لایه‌ای محافظ از هدر رفتن رطوبت جلوگیری می‌کند و در عین حال جذب و نفوذ دیگر مواد اولیه را تسهیل می‌کند. علاوه بر آن از این ماده برای ایجاد بافتی متراکم‌تر و بهبود محصولات آرایشی با محتوای روغن بالا استفاده می‌شود. تولیدکنندگان از این ماده برای ایجاد بافتی ابریشمی و صاف در کرم‌های موضعی نیز بهره می‌گیرند.

ایزوپروپیل میریستات در اکثر حلال‌های آلی از جمله اتانول، تولوئن، بنزن، اتر، روغن کرچک، استون، روغن پنبه دانه، روغن معدنی، لانولین، کلروفرم و اتیل استات، قابل حل شدن است. این ماده نقش کلیدی در حل شدن لانولین دارد. مخلوط‌هایی که حاوی 50 درصد لانولین در ایزوپروپیل میریستات هستند، در دمای اتاق به صورت مایعات غیر چسبناک پایدار باقی می‌مانند. به این ترتیب، این روغن به عنوان یک عامل حل کننده و نفوذ کننده در لوسیون‌های پوست بی‌‎آب با محتوای لانولین بالا استفاده می‌شود.

ایزوپروپیل میریستات

خرید ایزوپروپیل میریستات

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 220 لیتری KLK مالزی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *