محصولات
ژوئن 29

بنزالکونیوم کلراید

بنزالکونیوم کلراید نوعی سورفکتانت کاتیونی است که در دسته‌بندی بایوسایدهای غیر اکسید کننده قرار می‌گیرد. این بایوساید که نوعی نمک آلی نیز محسوب می‌‌شود، محلول در آب است و در جلوگیری از فعالیت بعضی آنزیم‌های حیاتی باکتری موثر است. به همین دلیل بیشتر به عنوان ماده ضدعفونی کننده و آنتی باکتریال استفاده می‌شود. این ترکیب برای اولین بار در تاریخ در سال 1935 توسط پاتولوژیست المانی به نام گرهارد دماک به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده کشف شد.

بنزالکونیوم کلراید با نام‌های دیگری نظیر کلرید آلکیدی متیل بنزیل آمونیوم نیز شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (C27H42ClNO2) است. این ماده به دلیل وجود خاصیت شویندگی و ضدعفونی کننده عملکرد موثری در برابر باکتری‌ها، جلبک‌ها و قارچ‌ها دارد. به همین دلیل محلول رقیق آن، در شستشوی سبزی‌ها و میوه‌ها بسیار موثر است. عموما محلول‌های شستشوی سبزی از مخلوط این ماده با آب دیونیزه و کوکوآمید پروپیل بتائین تشکیل شده‌اند.

بنزالکونیوم کلراید در محصولات دارویی مرتبط به گوش و چشم مانند قطره‌های چشمی به منظور افزایش طول عمر آنها نیز استفاده می‌شود. علاوه بر آن در محصولات بهداشتی و مراقبت شخصی از جمله ژل‌های ضدعفونی کننده، شامپوها، درمان کننده‌های تب‌خال‌، دهان‌شویه‌‌ها و انواع مواد ضدعفونی کننده‌ سطوح مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده در بخش دام و طیور به عنوان ضدعفونی کننده سالن، سطوح و تجهیزات و در عملیات زنبور‌داری با هدف از بین بردن آفت‌هایی که دامن‌‌گیر کندو و زنبور‌ها می‌شود نیز قابل استفاده است. از این بایوساید می‌توان در سیستم‌های کولینگ و خنک کننده مدار باز یا بسته، سیستم‌های آتش‌نشانی، حوضچه‌ها و استخرها و خطوط انتقال آب و غیره نیز کمک گرفت.

بنزالکونیوم کلراید

خرید بنزالکونیوم کلراید

بنزالکونیوم کلراید توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 220 لیتری

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *