محصولات
ژوئن 28

بنزوئیک اسید

بنزوئیک اسید یک ترکیب آلی سفید و کریستالی متعلق به خانواده اسیدهای کربوکسیلیک است که به طور گسترده به عنوان نگهدارنده غذا و در ساخت انواع مواد آرایشی، رنگی، پلاستیکی و مواد دفع حشرات استفاده می‌شود. این ماده یک اسید ضعیف به‌شمار می‌رود و در قرن شانزدهم کشف شد.

اسید بنزوئیک از رشد قارچ‌ها، مخمرها و بعضی باکتری‌ها جلوگیری می‌کند و نمک‌هایش که به نام‌های E210, E211, E212, E213 شناخته می‌شوند، به عنوان نگهدارنده غذا مصرف دارند. هر کدام از این نمک‌ها از واکنش مستقیم یا واکنش با نمک‌های سدیم، پتاسیم یا کلسیم تهیه می‌شوند. نحوه اثر بنزوئیک اسید اینگونه است که در ابتدا بنزوئیک اسید جذب سلول می‌شود، اگر pH درون سلولی به ۵ یا کمتر تغییر کند، تخمیر ناهوازی گلوکز به میزان ۹۵٪ کاهش می‌یابد و این خود باعث نابودی آن‌ها می‌شود.

اسید بنزوئیک نامهای دیگری نظیر کربوکسی بنزن و اسید فنیل متانوئیک دارد و دارای فرمول شیمیایی (C6H5CO2H) و علامت اختصاری BzOH است. این ماده به طور طبیعی در بسیاری از گیاهان وجود دارد و به عنوان واسطه‌ای در بیوسنتز بسیاری از متابولیت‌های ثانویه عمل می‌کند. از این اسید در ساخت داروها و پمادهای درمان بیماری‌های قارچی و پوستی، ضد احتقان‌های استنشاق، خلط‌آور و … استفاده می‌شود. همچنین نمک‌های این ترکیب به عنوان مواد نگهدارنده غذا استفاده می شوند. این ماده به طور طبیعی در آلو، دارچین، توت‌فرنگی، پاپریکا، دانه خردل، آویشن، جوز هندی و میخک یافت می‌شود.

بنزوئیک اسید

جدول آنالیز Benzoic Acid

NO. Items Specification Test Result
1 Identification Passes Test PT
2 Assay (C6H5COOH) 99.5 – 100.5% 99.8%
3 Congealing Range 121-123 C 122
4 Solution in water <= 0.7% < 0.7
5 Residue on lgnition <= 0.05% < 0.05
6 Heavy Metals (as Pb) <= 10ppm < 10
7 Readily Carbonizable Substance Passes Test PT
8 Readily Oxidizable Substances Passes Test PT
9 Conclusion conform
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید بنزوئیک اسید

بنزوئیک اسید توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 20 کیلویی
  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *