محصولات
ژوئن 28

بنزوات سدیم

بنزوات سدیم پودر شفاف و بدون بویی است که از ترکیب دو ماده اسید بنزوئیک و هیدروکسید سدیم به دست می‌آید. بنزوئیک اسید به تنهایی نگهدارنده مناسبی است، اما ترکیبش با هیدروکسید سدیم به حل شدن آن در محصولات کمک می‌کند. البته بنزوات سدیم باکتری‌ها و قارچ‌ها را از بین نمی‌برد، بلکه تنها مانع فعالیت آنها می‌شود. به این ترتیب این ماده به عنوان یک نوع نگهدارنده با افزوده شدن به برخی از نوشیدنی‌ها، غذاهای فراوری و بسته‌بندی شده و محصولات مراقبتی سبب افزایش طول عمر و جلوگیری یا به تاخیر انداختن فساد میکروبی، آنزیمی و شیمیایی آنها می‌شود.

بنزوات سدیم دارای فرمول شیمیایی (NaC6H5CO2) می‌باشد و ترکیبی شیمیایی است که به طور طبیعی یافت نمی‌شود. اما اسید بنزوئیک به صورت طبیعی در بسیاری از گیاهان از جمله دارچین، میخک، گوجه‌فرنگی، توت، آلو، سیب و زغال‌اخته وجود دارد. می‌توان گفت بنزوات سدیم اولین افزودنی غذایی است که سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) مجوز آن را صادر کرده است و همچنان طیف وسیعی از کاربردها را شامل می‌شود. این ترکیب از رشد باکتری‌ها و میکروب‌های مضر موجود در مواد غذایی جلوگیری کرده و به ویژه در محصولات غذایی با PH اسیدی موثر است.

بنزوات سدیم با متعادل کردن سطح PH در محصولات باعث افزایش اسیدیته مواد غذایی می‌شود و از آنجا که در چنین محیطی قارچ‌ها نمی‌توانند رشد یابند، محافظ و نگهدارنده مواد غذایی در مقابل آنها است. به همین دلیل از این ماده بیش از همه در غذاهای اسیدی مثل چاشنی‌های سالاد، نوشابه‌های گازدار، مرباها و آبمیوه‌ها، ترشی‌جات و سس‌ها استفاده می‌شود. علاوه بر آن از این ماده در ساخت برخی داروها، شامپوها، دهان‌شویه و همچنین به عنوان استابلایزر در پردازش عکس و بهبود استحکام برخی از محصولات پلاستیکی استفاده می‌شود.

بنزوات سدیم

جدول آنالیز Sodium Benzoate

NO. Items Specification Test Result
1 Content (dried substance) % 99.00-100.5 99.6
2 Loss on drying % ≤ 2.0 1.31
3 Appearance of solution % PASS PASS
4 Acidity or Alkalinity % PASS PASS
5 Chloride % ≤ 0.03 < 0.03
6 Heavy metals (Pb) % ≤ 0.001 < 0.001
7 Hazen (1:10) ≤ 20 10
8 Readily Oxidizable Substances PASS PASS
9 Conclusion conform
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید بنزوات سدیم

بنزوات سدیم توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی HSH آلمان
  • کیسه 25 کیلویی اپاک چین

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *