ژوئن 28

بنزوفنون 4

بنزوفنون 4 یک پودر سفید رنگ مایل به زرد است که محلول در آب، پروپیلن گلایکول، گلیسیرین و ایزوپروپیل الکل است. این ماده مقاومت بسیار خوبی در برابر کاهش دما دارد و و یک عنصر رایج در محصولات ضد آفتاب و مراقبت از پوست است که می‌تواند ما را از آسیب اشعه‌های UVB و UVA محافظت کند. این ترکیب و سایر مشتقات بنزوفنون بی خطر هستند و معمولاً در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی استفاده می‌شوند. البته میزان بالای این ماده می‌تواند در بروز مسمومیت، سرطان و اختلال غدد درون تاثیرگذار باشد. به همین دلیل استفاده از این ماده در بسته بندی مواد غذایی در ایالات متحده آمریکا ممنوع شده است.

بنزوفنون 4 یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی (C14H12O6S) است که با نام سالیسوبنزون نیز شناخته می‌شود. به این ترتیب می‌توانیم آن را به عنوان یک ترکیب اسید سولفونیک که در آب حلالیت ضعیفی دارد، طبقه‌بندی کنیم. نقطه ذوب این ماده 145 درجه و نقطه جوش آن 491 درجه سانتی‌گراد است.

بنزوفنون 4 زمانی که با جذب کننده‌های UVA محلول در روغن ترکیب شود، خاصیت ضدآفتاب بالایی پیدا می‌کند. این ماده به عنوان پایدار کننده ویسکوزیته ژل‌ها، تثبیت کننده رنگ محصولات و به عنوان آنتی‌اکسیدان نیز استفاده می‌شود. همچنین استفاده از آن باعث پایداری محصولاتی مانند اسپری‌های مو که در برابر اشعه آفتاب حساس هستند می‌شود. تفاوت اصلی بین بنزوفنون 3 و 4 در این است که در ترکیبات ضد آفتاب، بنزوفنون 3 را می‌توان در غلظت 6٪ یا کمتر استفاده کرد، در حالی که این ترکیب در غلظت 10٪ یا اندکی کمتر استفاده می‌شود.

بنزوفنون 4

خرید بنزوفنون 4

بنزوفنون 4 توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *