محصولات
ژوئن 28

بنزیل الکل

بنزیل الکل یک ترکیب آلی و مایعی بی‌رنگ، شفاف با بوی معطر و ملایم است که دارای خواص نگهدارنده می‌باشد. این ماده یک الکل آروماتیک شامل بنزن و یک جایگزین هیدروکسی متیل است و به طور طبیعی در گیاهان بسیاری مانند گل نرگس، یاسمن، سنبل، گیاه چای، نعناع و … وجود دارد. در واقع اگر در معرض این گیاهان قرار بگیرید، عملا این ماده را تنفس کرده‌اید. البته میزان تولید طبیعی این ماده، پاسخگوی نیاز خریداران نیست. بنابراین تولید آن در کارخانجات صنایع شیمیایی طی فرآیندهای مختلفی نظیر هیدروژناسیون انجام می‌شود.

بنزیل الکل یا فنیل متانول دارای فرمول شیمیایی (C6H5CH2OH) است و به دلیل قطبیت و فشار بخار پایین به عنوان حلال در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. البته با اینکه کلمه الکل در نام آن وجود دارد، اما حاوی اتانول نیست. به عنوان یک ماده چند منظوره، می‌توانید بنزیل الکل را روی برچسب مواد تشکیل دهنده بسیاری از محصولات مختلف آرایشی، بهداشتی و مراقبت شخصی نظیر مرطوب‌کننده‌ها، شستشوی صورت، لوازم آرایشی، دهان‌شویه، کنترل میزان باکتری‌ها در داروهای تزریقی، شامپو‌های ضد شپش و … مشاهده کنید. گاهی اوقات این ماده را با هدف ایجاد بی‌حسی موضعی نیز استفاده می‌کنند. همچنین به دلیل اثر میکروب‌کشی به عنوان ماده اولیه پمادها و داروهای دیگر به کار می‌رود.

البته دامنه کابرد بنزیل الکل بسیار گسترده‌تر از حوزه دارویی و بهداشتی است. این ترکیب به دلیل اینکه می‌تواند با مواد تقویت کننده ویسکوزیته ترکیب شود، حلال مناسبی برای رنگ و لاک است. همچنین به دلیل بوی خوش در تولید رشته‌های نایلونی، پلاستیکی و منسوجات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده ضریب شکستی تقریبا برابر با کوارتز دارد و با قرار دادن آن در حلال مذکور کوارتز نامرئی خواهد شد. بنابراین برای تشخیص اصل بودن کوارتز نیز از این حلال استفاده می‌شود. در صنایع رنگ و ساختمان و ساخت وسایل مختلف برای تهیه رزین‌ اپوکسی و تولید انواع چسب و رنگ نیز از این ترکیب استفاده می‌شود.

بنزیل الکل

جدول آنالیز Benzyl Alcohol

NO. Items Specification Test Result
1 Purity(GC) 99.9 Min 99.96
2 Color 30Max <10
3 Spectific 1.042-1.052 1.045
4 Refraction 1.538-1.542 1.54
5 Benzal Dehyde 0.1 Max 0.0211
6 Dibenzyl Ether 500 Max 16
7 Chloride 0.005 Max Passed
8 Clarity of Solution Clear (1+30) Clear (1+30)
9 Moisture 0.1 Max 0.032
10 Residue Afier lgnition 0.005 Max Passed
11 Non-Volatile Residue 0.05 Max Passed
12 Acidity (Benzoic Acid) 0.1 Max 0.05
13 Conclusion conform
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید بنزیل الکل

بنزیل الکل توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • برند Lanxess بشکه 220 لیتری
  • برند Lanxess گالن 20 لیتری

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *