محصولات
ژوئن 27

بوراکس پنتا

بوراکس پنتا پودری سفید رنگ و نوعی نمک معدنی از خانواده اسید بوریک است که برای اولین بار در دریاچه نمک تبت کشف شد. این ماده غیر قابل اشتعال و محلول در آب است و انحلال‌پذیری آن در آب گرمازاست. خاصیت بافری این ماده باعث می‌شود تا هنگام حل شدن در آب، محلولی با خاصیت قلیایی تولید کند. در نتیجه بافر به دست آمده نیز می‌تواند اسیدها را خنثی کند. به همین دلیل در تولید شوینده‌های خانگی و صنعتی کاربرد زیادی دارد.

بوراکس پنتا یا سدیم پنتا بورات فرمی از سدیم بورات طبیعی می‌باشد که از بوریک اکسید، سدیم اکسید و آب تشکیل شده و دارای فرمول شیمیایی (Na2B4O7·5H2O) است. این ترکیب شیمیایی دارای کاربردهای فراوانی است و در محصولات شوینده خانگی و صنعتی، خمیر دندان و مواد آرایشی، حشره‌کش‌ها، ساخت اسلایم‌های اسباب‌بازی، ساخت بافرهای بیوشیمی، مهار آتش، ضد قارچ، جذب نوترون برای منابع رادیواکتیو، ساخت فایبرگلس، نگهدارنده‌های غذایی و … استفاده می‌شود. این عنصر در آزمایشگاه، جوشکاری و لحیم‌کاری، ساختمان‌سازی و مقاوم‌سازی محصولات چوبی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تفاوت بوراکس پنتا و بوراکس دکا

بوراکس پنتا و بوراکس دکا از ترکیبات مختلف هیدراته بوراکس تشکیل شده‌اند. با این حال تفاوت‌های اساسی در ساختار و کاربردهای این دو ماده وجود دارد. یکی از تفاوت‌های بارز میان این دو ماده شیمایی، تعداد مولکول‌های آب موجود در آن‌ها است. بوراکس پنتا حاوی 5 مولکول و بوراکس دکا حاوی 10 مولکول آب است. به همین دلیل انحلال‌پذیری در آب، در دکا هیدرات نسبت به پنتا هیدرات بالاتر است. با این حال نمی‌توان مزایای این ماده شیمیایی را نادیده گرفت.

بوراکس پنتا

جدول آنالیز Borax Pentahydrate

NO. Component Content
1 B2O3 48.00 – 49.35%
2 Equivalent Na2B4O7.5H2O 100.42 – 103.24%
3 Na2O 21.37 – 21.95%
4 SO4 135 ppm max
5 Cl 70 ppm max
6 Fe 3 ppm max
7 Insolubles in Water 150 ppm max
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید بوراکس پنتا

بوراکس پنتا توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *