محصولات
ژوئن 27

بوریک اسید

بوریک اسید یک اسید ملایم است که بیشتر به منظور ضدعفونی کردن و گندزدایی و همچنین برای کنترل سرعت شکافت هسته‌ای در کارخانه‌های انرژی هسته‌ای استفاده می‌شود. این ماده ترکیبی با کریستال‌های بی‌رنگ و یا پودر سفید حلال در آب است. اسید بوریک معدنی غیرفرار از کانی‌ها به دست می آید و بدون بو و تلخ مزه است.

بوریک اسید یا اورتوبوریک اسید اشتعال‌ناپذیر است، اما ایجاد خوردگی می‌کند. فرمول شیمیایی این ماده (H3BO3) است که یک هیدرات اسیدی ضعیف محسوب می‌شود. اولین بار از این سم در حشره‌کش‌ها برای دفع سوسک، موریانه، کک و… استفاده می‌شد. این ماده به عنوان یک سم معده روی متابولیسم حشرات تأثیر می‌گذارد و پودر خشک آن برای اسکلت بیرونی حشرات خورنده است. امروزه از این عنصر برای تولید مواد ضدعفونی کننده و مهارکننده آتش و به عنوان ماده اولیه در تولید بسیاری از ترکیبات شیمیایی استفاده می‌شود. علاوه بر آن محلول اورتوبوریک اسید در درمان عفونت قارچی واژن، تبخال و آکنه کاربرد داشته و همچنین در محلول‌های شستشوی چشمی و گوشی و پمادهای ضد سوختگی موجود می‌باشد.

بوریک اسید در برخی نیروگاه‌های هسته‌ای به عنوان سم نوترون استفاده می‌شود. بور موجود در در این ترکیب با جذب برخی از نوترون‌های حرارتی احتمال شکافت گرمایی را کاهش می‌دهد. از دیگر کاربردهای این عنصر می‌توان به استفاده گسترده در صنعت کاشی و سرامیک (لعاب‌سازی)، شیشه‌سازی و تولید روغن‌های صنعتی اشاره کرد.

بوریک اسید

جدول آنالیز Boric Acid

NO. Content Test Result
1 B2O3 56.25 min
2 Purity 90.99 min
3 SO4 500 max
4 Cl 10 max
5 Fe 7 max
Size Content
+1.000 mm 4.00% max
-0.063mm 4.00% max
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید بوریک اسید

بوریک اسید توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *