محصولات
ژانویه 21

توئین 20 (پلی سوربات 20)

توئین 20 مایعی بسیار ویسکوز و چگال، شفاف، با رنگ زرد متمایل به سبز، بویی خاص و طعم تلخ است. این ماده ترکیبی از خانواده پلی‌سوربات‌ها است که به طور معمول به عنوان سورفکتانت برای پراکندگی ذرات آب‌گریز در محلول‌های آبی، شوینده‌های غیر یونی برای استخراج پروتئین انتخابی و جداسازی هسته‌ها از سلول‌های پستانداران استفاده می‌شود. پلی‌سوربات‌ها امولسیفایرهایی با خاصیت سورفکتانت ملایم هستند و عمدتاً برای حل کردن اسانس‌ها در لوازم آرایشی مبتنی بر آب استفاده می‌شوند. از آنجایی که روغن و آب به طور طبیعی با هم مخلوط نمی‌شوند، برای اتصال مولکول‌های روغن و آب به حلال یا امولسیفایر نیاز دارید.

تویین 20 یا همان پلی سوربات 20 با زنجیره آب‌گریز دو دکانوئیک که دارد به 20 واحد تکرار شونده از پلی اتیلن گلیکول متصل شده و در چهار زنجیره مختلف توزیع شده است. این ماده در آب، اتانول، متانول، اتیل استات و دی اکسان محلول و در روغن‌های معدنی و اتر نامحلول است.

تویین 20 در غذاها مانند سس سالاد، کیک، روغن‌های خوراکی، لبنیات و شربت‌های شکلاتی استفاده می‌شود. عمده کاربرد این ماده به عنوان امولسیون کننده و مرطوب کننده به منظور ایجاد یک بافت نرم و منسجم در مواد غذایی است. ین ماده در داروسازی نیز برای اصلاح خاصیت جذب مواد فعال استفاده می‌شود. علاوه بر آن به عنوان عامل شفاف کننده در محصولات چشم و به عنوان تمیز کننده، مرطوب کننده یا حلال لنزهای چشمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از مواد اولیه ضروری در محصولات ضد درد موضعی، ضد رماتیسم، اوتیس، سوختگی و آفتاب سوختگی می‌باشد. پلی سوربات 20 در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی از جمله خوشبوکننده‌ها و پاک‌کننده‌های پوست، محصولات آرایشی، شامپوها، فرهای دائمی و پودرهای خوش رایحه نیز کاربرد زیادی دارد.

توئین 20

جدول آنالیز Polysorbate 20

NO. Properties Standard value Test value
1 Appearance Light yellow to yellow viscous liquid Apposite
2 Acid value (mg KOH/g) ≤2.0 0.4
3 Saponification value (mg KOH/g) 40~50 45.8
4 Hydroxyl Value (mgKOH/g) 96~108 100.9
5 Residue on Ignition (w/%) ≤0.25 0.16
6 Moisture (w/%) ≤3.0 2.1
7 Pb(Lead) (mg/kg) ≤2 <2
8 Oxyethylene (w/%) 70.0-74.0 72.0
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید توئین 20

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • یونی‌تاپ هند
  • گلوریا هند
  • کیمیاگران ایران

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *