محصولات
ژانویه 19

تولوئن

تولوئن یا متیل بنزن یک هیدروکربن آروماتیک معطر است. این مایع شفاف، بی‌رنگ و نامحلول در آب می‌باشد و بویی مشابه بوی تینر تیز یا شیرینی دارد. این ترکیب به طور طبیعی در روغن کاج وجود دارد. برای اولین بار نیز در سال 1837 از طریق تقطیر روغن کاج توسط شیمیدان لهستانی فیلیپ نریوژ والتر، به دست آمد. این ماده به عنوان یک حلال، برای بهبود بافت رنگ‌ها، لعاب‌ها، لاک‌ها و رزین‌های آلکیدی در صنعت رنگ کاربرد عمده‌ای دارد.

تولوئن با نام‌های دیگری نظیر تولول، متیل بنزول و فنیل متان شناخته می‌شود و یک هیدروکربن آروماتیک با فرمول شیمیایی (C7H8) است. همانطور که از فرمول این ترکیب مشخص است، تنها از اتم‌های کربن و هیدروژن تشکیل شده و قطبیت آن بسیار ناچیز است. از آنجا که گروه متیل خاصیت آزادسازی الکترون بیشتری نسبت به اتم هیدروژن دارد، این ترکیب نسبت به بنزن برای الکتروفیل‌ها واکنش‌پذیرتر است.

تولوئن در تولید فوم‌های پلی اورتان و سنتز مواد منفجره کاربرد دارد. همچنین می‌تواند به عنوان یک تقویت کننده عدد اکتان در سوخت‌های بنزین برای موتورهای احتراق داخلی استفاده شود. در آزمایشگاه، متیل بنزن به عنوان یک حلال برای نانو مواد کربن، از جمله نانولوله‌ها و فولرن‌ها استفاده می‌شود. علاوه بر آن می‌تواند به عنوان شاخص فولرن استفاده شود. متیل بنزن برای شکستن گلبول‌های قرمز در استخراج هموگلوبین در آزمایشگاه‌های بیولوژیک، در فرایند حذف کوکائین از برگ کوکا در تولید شربت کوکاکولا، تولید انواع ماژیک‌ها، ساخت درزگیرهای سیلیکونی، تولید پلی‌یورتان‌ها و … نیز کاربرد دارد.

تولوئن

خرید تولوئن

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 220 لیتری ایران

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *