محصولات
ژانویه 19

تیوسیانات پتاسیم

تیوسیانات پتاسیم یک پودر کریستالی بی‌رنگ و بدون بو است که یک شبه هالید و یک نمک مهم از آنیون‌های تیوسیانات به شمار می‌رود. این ماده شیمیایی بسیار واکنش‌پذیر است و به سرعت با فلزات واکنش داده و تیوسیانات آن‌ها را تشکیل می‌دهد. به عنوان مثال هنگامی که نیترات آهن و تیوسیانات پتاسیم در حضور آب واکنش نشان می‌دهند، منجر به تولید تیوسیانات آهن، اکسید پتاسیم و اسید نیتریک می‌شود. این نمک شیمیایی نسبت به بسیاری از نمک‌های غیرمعدنی نقطه ذوب پایین‌تری دارد و در دمای ۱۷۳٫۲ درجه سانتی‌گراد ذوب می‌شود.

تیوسیانات پتاسیم دارای نام‌های دیگری نظیر تیوسیانات پتاس، پتاسیم رودانید و پتاسیم رودانات نیز است. فرمول شیمیایی این ترکیب (KSCN) است، به همین دلیل با عنوان KSCN نیز شناخته می‌شود. این ماده یک نیمه کینون شیمیایی است که حالتی برانگیخته از اکسید نیتریک است. هنگامی که این ماده در آب حل می‌شود، محلولی تیره تولید می‌کند. همچنین واکنش آن با محلول کلرید آهن منجر به تولید مایعی قرمز رنگ شبیه رنگ خون می‌شود که از آن در صنعت سینما استفاده می‌شود.

تیوسیانات پتاسیم یک ماده واکنش‌پذیر است و اغلب به عنوان سفید کننده و ضد عفونی کننده استفاده می‌شود. همچنین در تهیه تیوسولفات نقره و جلوگیری از خوردگی در اتصالات فولادی استفاده می‌شود. در کل این ماده یک ترکیب واکنش‌پذیر است. به این معنی که می‌تواند در کاربردهای مختلف استفاده شود.

تیوسیانات پتاسیم

خرید تیوسیانات پتاسیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی چین

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *