مارس 13

خاک دیاتومه

خاک دیاتومه یک پودر سفید بسیار ریز و گچ مانند است که از بقایای فسیلی حاصل از میکروارگانیسم‌های آبی تک‌سلولی به نام دیاتوم‌ها یا فیتوپلانکتون باستانی تشکیل شده است. ساختار این ماده حاوی مقادیر قابل توجهی از سیلیس می‌باشد و رسوبات آن نیز به صورت ریز دانه است. علاوه بر سیلیس مقادیر ناچیزی از مواد آلی، رس و در برخی موارد رسوبات آتشفشانی در ساختار آن مشاهده می‌شود. ترکیبات شیمیایی خاص این ماده باعث شده که این خاک قابلیت‌ها و خواص ویژه‌ای از خود داشته باشد. این ماده به طور طبیعی در سنگ‌های رسوبی یافت می‌شود و برای استفاده در محصولات صنعتی، فیلتر استخرها، به عنوان یک حشره‌کش آلی، در داروسازی، محصولات آرایشی و بهداشتی و حتی در مواد غذایی، استخراج می‌شود.

کاربردهای خاک دیاتومه

خاک دیاتومه با نامهای دیگری نظیر دیاتومیت، کیزلور، خاک تونسیل، خاک رنگبر و خاک تصفیه نیز شناخته می‌شود. این خاک دارای دو گرید غذایی و گرید صنعتی یا گرید استخری است. گرید غذایی از منابع آب شیرین به دست می‌آید و به طور استثنایی خالص است. در حالی که گرید استخری از منابع آب نمک تهیه می‌شود و دارای آلاینده‌های زیادی است. از کاربردهای اصلی این ماده می‌توان به استفاده از آن به عنوان کمک‌کننده فیلتر و صافی ذرات معلق اشاره کرد. این ترکیب می‌تواند تا ۴ برابر وزن خود آب جذب کند. به همین دلیل امکان جلوگیری از رشد ارگانیسم‌های ناخواسته مانند کپک و قارچ و از بین بردن ساس، حشرات ریز، آفات، انگل‌ها و ویروسها و سایر موجودات مضر را با قابلیت خشک کردن آنها دارد.

کلسیم و ویتامین D معمولا برای بهبود رشد استخوان تجویز می‌‌شوند. اما اکثر مردم نمی‌دانند که بدن نمی‌تواند کلسیم را بدون افزودن سیلیس جذب کند. مصرف سیلیس به شکل خاک دیاتومیت به بدن کمک می‌کند تا کلسیم، منیزیم و فسفر را جذب و از آن برای تشکیل استخوان‌های سالم استفاده کند. این ترکیب به بهبود شکستگی‌ها سرعت می‌بخشد و به جلوگیری از پوکی استخوان کمک می‌کند. همچنین این ماده به پیشگیری از بیماری آلزایمر و تقویت عروق خونی و بافت قلب کمک می‌کند. سیلیس کلسترول را کاهش می‌دهد، پلاک‌ها را از بین می‌برد و رگ‌ها را انعطاف‌پذیر نگه می‌دارد. علاوه بر آن در تنظیم فشار خون نیز نقش مهمی دارد. چربی‌های ناسالم در دستگاه گوارش توسط خاک دیاتومه جذب و به دام می‌افتند و از بدن خارج می‌شوند. این ترکیب با کاهش چربی‌های ناسالم به طور موثر سطح کلسترول بد را در بدن کاهش می‌دهد.

خاک دیاتومه

جدول آنالیز Diatomaceous Earth

NO. Item Weight percent
1 SiO2 ≥ 88.5
2 Al2O3 ≤ 4
3 Fe2O3 ≤ 1.37
4 P2O3 ≤ 0.21
5 TiO2 ≤ 0.22
6 CaO ≤ 0.53
7 MgO ≤ 0.61
8 Na2O+ K2O ≤ 3.3
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید خاک دیاتومه

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی چینی
  • کیسه 25 کیلویی آمریکایی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *