محصولات
مارس 13

رزین فنولیک

رزین فنولیک یک گروه از پلیمرهای مصنوعی تازه ابداع شده است که طیف وسیعی از کاربردها را در موارد مختلف تحت پوشش قرار می‌دهد. این رزین‌ها برای اولین بار در سال ۱۹۰۷ ابداع شدند و اولین مواد پلاستیکی بودند که به صورت تجاری به فروش رسیدند. رزین‌های فنول فرمالدهید به وسیله واکنش فنول یا مشتقات آنها با فرمالدهید در حضور کاتالیزور به دست می‌آیند و بر اساس نوع کاتالیزور به دو دسته مختلف طبقه‌بندی می‌شوند.

رزین‌های فنولیک که بر پایه کاتالیزور قلیایی هستند، اصطلاحاً رزول نامیده می‌شوند و بیشتر در تولید مواد ساینده، ساخت فراورده‌های دیرگداز، به عنوان ماده نسوز در تولید آجرهای کربن-منیزیت، به عنوان چسب در تولید انواع قطعات چوبی و عایق‌های الکتریکی، انواع چسب‌های صنعتی غیر هواخشک و تولید لاک انواع قوطی استفاده می‌شوند. فنولیک‌هایی که بر پایه کاتالیزور اسیدی هستند، نووالاک نامیده می‌شوند و در تولید مواد مقاوم در برابر سایش (سنگ برش و ساب)، لنت ترمز، چسب کفش، انواع نمدهای صنعتی، صنعت ریخته‌گری و تولید ماسه‌های رزین‌دار استفاده می‌شوند.

پایداری حرارتی بالا

انواع رزین‌های فنولیک با نام رزین‌های ترموستاتیک نیز شناخته می‌شوند. این جمله به مفهوم آن است که پلیمر رزین فنولی در حرارت‌های بالا، پایداری فوق‌العاده خوبی دارد که کاربرد مهم این ماده محسوب می‌شود. تمام انواع رزین‌های فنولیک تا حداکثر ۳۵۰ درجه سانتیگراد، پایداری خود را حفظ می‌کنند و همچنین در برابر اثرات مواد شیمیایی و نفوذ آب، مقاومت عالی دارند. انواع رزین فنولی به دلیل پایداری حرارتی، خواص مکانیکی و فیزیکی بسیار عالی در طیف وسیعی از محصولات صنعتی وجود دارند.

به دلیل ویژگی‌های خاص این ماده، عمدتا از آنها در تولید تابلوهای مدار برق، محصولات قالب‌گیری پلاستیکی نظیر توپ بازی بیلیارد، ساخت میزهای آزمایشگاهی، تولید انواع پوشش و چسب استفاده می‌شود. برخی از پوشش‌های مخصوص فایبرگلاس به صورت مخلوط رزین فنولی و کربن برای تولید لمینت‌های چندلایه در صنعت به کار می‌روند. این رزین‌ها تحت واکنش‌های پلیمریزاسیون تولید می‌شوند، بنابراین انتخاب مواد پایه متناسب با نوع کاربرد محصول نهایی انجام می‌گیرد.

رزین فنولیک

جدول آنالیز Phenol Formaldehyde Resin

NO. Analysis Title Specific Value Method
1 PH 6.8-7 ISO 8975
2 M.P Range 83-84°c ISO 31-46
3 FL. 43±1mm ISO 8619
4 HEXA Cont. 9% ISO 8988
5 Free Phenol 0.05% ASTM D1312-93
6 B-Time 83-85 sec ISO 8987
7 Ash 0 DIN 16945
8 Resin Cont. 97.4% DIN 16945
9 Bulk Density (Dry) 0.48 gr/cm³ ISO 60
10 Sieve analysis 94.2% (0.062 mm) ISO 8620
11 Solubility Acetone ISO 10080
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید رزین فنولیک

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی چینی
  • کیسه 25 کیلویی ایرانی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *