محصولات
آوریل 05

روغن سیلیکون (دایمتیکون)

روغن سیلیکون ترکیبی بی‌رنگ، بی‌بو، غیر سمی، خنثی و اشتعال‌پذیر به صورت مایع شفاف است. این روغن در دو گرید با ویسکوزیته 350 و 1000 عرضه می‌شود و به دلیل خواصی که دارد در صنایع مختلف از ساخت دارو گرفته تا استفاده به عنوان روان‌کننده در صنایع غذایی، تولید روکش‌های کاغذی، بطری و کنسرو، واشر و مهر و موم و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. در محصولات آرایشی استفاده از این روغن سبب ایجاد خواص ضد آب و افزایش نرمی و نفوذپذیری مواد، به دلیل کشش سطحی پایین آن می‌شود. حضور این ماده روغنی در کرم‌ها سبب نرمی و لطافت بافت پوست، محافظت از پوست در برابر نور آفتاب، جذب بهتر آب و از بین رفتن باکتری‌ها می‌شود.

ساختار ماده

روغن سیلیکون یا پلی متیل سیلوکسان دارای فرمول شیمیایی (C2H8O2Si) است. این ترکیب از زنجیره‌های تکرار شونده سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده‌اند. هر اتم سیلیکون در این ماده دارای دو اتصال بر پایه کربن است که بیشتر آنها گروه‌های متیل می‌باشند. این روغن در دسته ترکیبات آب‌گریز با ویسکوزیته بسیار بالا قرار می‌گیرد و از آنجایی که از پیوندهای Si-O تشکیل شده است، پایداری حرارتی بالایی دارد. البته در محیط‌های اسیدی و بازی پایدار نیست و ساختار خود را از دست می‌دهد. البته می‌توان به این ماده گروه‌هایی مانند فنیل، وینیل، اپوکسید یا آمینو اضافه نمود تا پلیمری با خواص منحصربفرد تولید کرد. پلیمرهای سیلوکسان دارای خواص دی‌الکتریک خوب و مقاومت بالا و قابل ملاحظه‌ای در برابر تنش، اکسیداسیون و هیدرولیز می‌باشند.

روغن سیلیکون صنعتی به عنوان روان‌کننده، مایع هیدرولیک یا سیال حرارتی در ماشین، تردمیل و سایر ماشین‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب پلیمری در هوا فضا به عنوان روغن هیدرولیک و همچنین در رادیاتور ایستگاه فضایی کاربرد دارد. همچنین خاصیت ضد آب این روغن باعث شده در نساجی و تولید پارچه و دوربین‌های ضدآب مورد استفاده قرار گیرد. پلی دی متیل سیلوکسان نیز که پایه آن سیلیکون است، یک عایق الکتریکی بوده و برای جلوگیری از زنگ‌زدگی فلزات و جلوگیری از نم‌زدگی در ساختمان می‌تواند مورد استفاده قرار می‌گیرد. صنایع لاستیک‌سازی، لوله‌سازی، پولیش و واکس، فن خنک‌کننده ماشین، مواد سردکننده در دستگاه‌های سرمایشی و … همگی به کمک PDMS بازدهی مناسب‌تری دارند.

روغن سیلیکون

خرید روغن سیلیکون

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 220 لیتری گرید 350
  • بشکه 220 لیتری گرید 1000

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *