مارس 14

زینک PCA

زینک PCA نمک زینک پیرولیدون کربوکسیلیک اسید است. این نمک یک ترکیب تنظیم‌کننده سبوم و آبرسان عالی و محبوب در علم کازمتیک است. معمولا از این ماده در محصولات مراقبت از پوست به دلیل توانایی آن در تنظیم تولید سبوم استفاده می‌شود، که آن را به یک ماده عالی برای افرادی که پوست چرب یا مستعد آکنه دارند تبدیل می‌کند. زینک التهاب ناشی از بسته شدن منافذ پوست را از طریق کاهش فعالیت نوعی پروتئین، توقف حمله باکتری‌ها به منافذ پوست و کمک به حذف سلول‌های مرده که سبب انسداد منافذ می‌شوند را کم می‌کند. این ترکیب ترشح چربی را در پوست‌های چرب کاهش می‌دهد و مانع ترشح بیش از حد غدد چربی در اثر التهاب و استرس می‌شود.

خواص زینک برای بدن

زینک PCA به شکل گسترده‌ای در محصولات آرایشی و مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. محبوبیت زینک به دلیل عملکرد چندگانه یون آن (+Zn2) است. زینک در دسته عناصر شیمیایی ضروری بدن انسان قرار می‌گیرد. در واقع زینک یکی از ضروری‌ترین عناصر بدن انسان است؛ به گونه‌ای که می‌توان گفت در بیش از 200 واکنش شیمیایی که توسط آنزیم‌ها انجام می‌شود، به نوعی ایفای نقش می‌کند. پوست انسان نیز برای حفظ سلامتی و کارایی خود به شدت به زینک نیاز دارد. این ماده معدنی سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و با غیر فعال کردن سلول‌های خطرناک و عوامل بیماری‌زا، میزان بیماری‌ها را کاهش می‌دهد. خاصیت آنتی‌اکسیدانی این عنصر موجب کاهش التهاب و همچنین کاهش باکتری‌های ایجاد کننده آکنه‌ می‌شود و همین خاصیت است که آن را به یکی از ترکیبات اصلی مکمل‌ها و داروهای موضعی تبدیل کرده است.

زینک PCA علاوه بر خواص تنظیم کننده چربی، دارای خواص ضد میکروبی نیز می‌باشد. همچنین دارای خواص ضد التهابی از طریق کاهش فعالیت نوعی پروتئین، توقف حمله باکتری‌ها به منافذ پوست و کمک به حذف سلول‌های مرده که سبب انسداد منافذ می‌شوند است که می‌تواند به کاهش قرمزی و تحریک پوست کمک کند. این ماده همچنین نقش مهمی در متابولیسم اسیدهای چرب امگا 3 بازی می‌کند. کراتینوسیت‌ها سد مهمی را بین پوست و آسیب‌های محیطی شکل می‌دهند، اما تعداد زیاد آن‌ها مانع جدا شدن صحیح سلول‌ها از یکدیگر می‌شود. در این صورت تجمع سلولی، منافذ پوست را مسدود کرده و باعث ایجاد آکنه می‌شود. در مورد تاثیر زینک پی‌سی‌ای در درمان آکنه تحقیقات فراوانی صورت گرفته و نتیجه آن این است که عنصر زینک، در درمان بیماری‌های مزمن پوستی بسیار موثر می‌باشد.

زینک PCA

خرید زایلیتول

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی چینی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *