آوریل 05

ساخارین

ساخارین یک شیرین‌کننده غیر مغذی و مصنوعی به شکل پودر کریستالی سفید است. این ماده حدود 400 برابر ساکارز قدرت شیرین‌کنندگی دارد. البته در غلظت‌های بالا دارای طعم تلخ یا فلزی است. به همین دلیل اغلب با سایر شیرین‌کننده‌های کم‌کالری مانند آسپارتام که معمولا در نوشیدنی‌های رژیمی گازدار وجود دارد، ترکیب می‌شود. این ترکیب در مقایسه با قندهای طبیعی، کالری و کربوهیدرات ندارد و باعث افزایش قند خون نمی‌شود. انسان‌ها نمی‌توانند در بدن ساخارین را بشکنند، بنابراین این ماده بدن را بدون تغییر می‌گذارد.

ساخارین در آزمایشگاه با اکسیداسیون مواد شیمیایی او تولوئن سولفونامید یا آنتیدر فتالیک ساخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (C7H5NO3S) است. تولیدکنندگان مواد غذایی معمولا از ساخارین استفاده می‌کنند زیرا نسبتاً پایدار است، ماندگاری بالایی دارد و مصرف آن حتی پس از سالها ذخیره‌سازی بی‌خطر است. از این ترکیب در مواد غذایی به عنوان افزودنی شیرین‌کننده در انواع نوشیدنی‌ها، نوشابه، مربا، ژله، آدامس، آب‌نبات‌ها و محصولات پخته شده استفاده می‌شود.

ساخارین برای اشخاص مبتلا به مرض قند یا دیابت که باید مقدار محدودی قند مصرف کنند، به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صنعت داروسازی نیز به عنوان ماده پوشش‌دهنده داروها، می‌تواند طعم قرص‌های جویدنی، قرص‌های جوشان و مولتی‌ویتامین را بهبود بخشد. همچنین برای پوشاندن طعم تندی یا تلخی خمیردندان‌ها یا دهان‌شویه‌ها، از این ماده استفاده می‌کنند. این ماده در تهیه علف‌کش‌ها، آفت‌کش‌ها و سم‌های گیاهی در صنعت کشاورزی نیز به کار می‌رود. علاوه بر آن در صنعت آبکاری به عنوان ماده‌ای افزودنی در مایعات و چسب فلزکاری استفاده می‌شود. زیرا استفاده از این ماده می‌تواند باعث جلا دادن و درخشندگی محصولات شود.

ساخارین

خرید ساخارین

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 25 کیلویی fic

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *