آوریل 05

ساکارز

ساکارز یک ترکیب آلی ۱۲ کربنه بی‌رنگ، بدون بو و شیرین است که انحلال‌پذیری بسیار زیادی در آب دارد. این قند در محصولات گیاهی ازجمله میوه‌ها، سبزیجات و غلات وجود دارد و در صنعت غذایی به عنوان شیرین‌کننده، حجم‌دهنده و حتی نگهدارنده اصلی محصولات غذایی مانند نوشیدنی‌های مختلف، شیرینی‌جات، مربا، ژله، قهوه‌های فوری، انواع دسر، بستنی، شکلات، آب میوه و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این ترکیب در فرآورده‌هایی مانند سس به عنوان یک عامل غلیظ‌کننده نیز به کار می‌رود. نی‌شکر و چغندر قند دو منبع اصلی ساکارز طبیعی برای شیرین‌کننده‌های مواد غذایی هستند، به همین دلیل به آن قند گیاهی یا قند نیشکر نیز می‌گویند.

ساکارز نام علمی شکر است و یک دی‌ساکارید با فرمول شیمیایی (C12H22O11) بوده که از دو مونو ساکارید گلوکز و فروکتوز تشکیل شده است. این ترکیب معمولا به صورت شربتی قهوه‌ای رنگ است که مقادیری پروتئین و ویتامین در آن وجود دارد. البته از آن جایی که استفاده از آن به صورت شربت حاصل از عصاره‌گیری چندان راحت نیست، صنعت‌گران آن را به صورت گرانول‌های سفید رنگ تولید می‌کنند. این در حالی است که شکر تصفیه‌شده یا شکر سفید، فاقد پروتئین، ویتامین، فیبر و هرگونه مواد مغذی دیگری می‌باشد.

کاربردهای دیگر اسکارز

ساکارز نوعی کربوهیدرات نیز محسوب می‌شود. کربوهیدرات‌ها از کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده‌اند و یکی از سه نوع مولکولی هستند که می‌توانند در بدن به همراه چربی و پروتئین به انرژی تبدیل شوند. این ترکیب در بدن توسط آنزیم‌ها به گلوکز و فروکتوز تجزیه شده و سپس به مصرف سلول‌ها می‌رسد. از این ماده در صنعت کشاورزی نیز برای مبارزه با آفات استفاده می‌شود. ساکارز و اسید آسکوربیک دو ماده با منشا طبیعی هستند که رشد و افزایش عملکرد محصولات را بهبود می‌بخشند. همچنین در صنایع دیگر نظیر صنعت ساختمان‌سازی، در بتن برای به تعویق انداختن یا افزایش زمان گیرش سیمان موجود در بتن به منظور بهبود دوام و مقاومت آن استفاده می‌شود.

ساکارز

خرید ساکارز

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 50 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *