محصولات
آوریل 05

سدیم اسکوربات

سدیم اسکوربات یا ویتامین C یک ترکیب شیمیایی متشکل از اتم‌های کربن، هیدروژن، اکسیژن و سدیم است. این ماده که از مواد مغذی ضروری برای بدن به شمار می‌رود، در انواع مختلفی از میوه‌ها، مرکبات و سبزیجات به طور طبیعی یافت می‌شود. شکل ظاهری این ماده به شکل جامد سفید رنگ بلوری یا پودری است. البته باید گفت که شکل خالص ویتامین C اسید اسکوربیک می‌باشد و سدیم اسکوربات در واقع نمک سدیم این ماده است. بنابراین این ماده شکل غیر اسیدی ویتامین ث محسوب می‌شود که به دلیل داشتن برخی ویژگی‌ها، از اشکال دیگر این ویتامین مناسب‌تر است. به عنوان نمونه سدیم اسکوربات به دلیل غیر اسیدی بودن در مقایسه با شکل اسید اسکوربیک ویتامین ث، مشکلات گوارشی برای مصرف‌کنندگان در پی ندارد.

سدیم اسکوربات یک ترکیب شش کربنه مرتبط با گلوکز است و دارای فرمول شیمیایی C6H7NaO6 می‌باشد. این ماده که به صورت سنتتیک تهیه می‌شود، به وسیله حل شدن اسید اسکوربیک در آب و اضافه کردن مقادیر برابر بی‌کربنات سدیم به آن سنتز می‌شود. پس از توقف جوشش، با افزودن ایزوپروپیل الکل، اسکوربات سدیم رسوب می‌شود.

مهمترین مزیت سدیم اسکوربات مربوط به خاصیت آنتی‌اکسیدانی آن است. این ماده به دلیل برخورداری از این ویژگی موجب جلوگیری از بروز آسیب به سیستم ایمنی بدن می‌شود. همچنین باعث تشکیل کلاژن بر سطح پوست شده و به افزایش جذب آهن در بدن نیز کمک می‌کند. مهار رادیکال‌های آزاد تولید شده در فرآیند متابولیسم بدن نیز یکی دیگر از مزایا و خاصیت‌های این ماده به شمار می‌رود. در کل ویتامین C برای حفظ سلامت دندان‌ها، استخوان‌ها، غضروف‌ها، رگ‌های خونی و همینطور حفظ سلامت پوست ضروری است.

سدیم اسکوربات

خرید سدیم اسکوربات

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *