محصولات
آوریل 05

سولفات آهن

سولفات آهن یا زاج سبز یکی از بهترین منابع آهن برای باغ‌های میوه و زمین‌های زراعی به خصوص زمین‌های شور و آهکی محسوب می‌شود. زیرا آهن یک ریز مغذی است که نقش مهمی در فتوسنتز و تولید کلروفیل و سبزینه گیاه داشته و باعث تنفس و رشد گیاه شده و به افزایش کمیت و کیفیت محصول کمک می‌کند. همچنین تولید کلروفیل سبب بالا رفتن میزان جذب نور و انرژی خورشید و انجام بهتر فرآیند سوخت‌و‌ساز در گیاه می‌شود. از طرفی گوگرد یا سولفور یکی از عناصر ضروری و با اهمیت برای رشد و نمو گیاهان، سبزیجات و غلات است. به همین دلیل سولفات آهن مهم‌ترین کود آهنی است که در کشاورزی به کار می‌رود که ضمن داشتن تمام مزایای ذکر شده، به بهبود pH خاک کمک می‌کند.

کاربردهای دیگر سولفات آهن

سولفات آهن با نام‌های فروس سولفات، ویتریول سبز، ویتریول آهن، کوپراس، ملانتریت یا سومولنوکیت نیز شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (FeSO4) است. این ماده دارای دو نوع سولفات 2 ظرفیتی ۷ آبه ۱۸ درصد به صورت کریستال‌های آبی یا سبز رنگ با فرمول شیمیایی (FeSO4.7H2O) و سولفات آهن 3 به صورت ۲۴ درصد به رنگ زرد تا قهوه‌ای است. این ماده اغلب به فرم هیدراته در صنایع بسیاری همچون صنایع دارویی، پزشکی و کشاورزی کاربرد دارد. همچنین از کاربردهای صنعتی این ماده می‌توان به تصفیه پساب‌های صنعتی، حذف فسفات‌ها در تصفیه پساب‌ها و استفاده در صنایع رنگرزی و پالایش اشاره کرد.

سولفات آهن یک مکمل آهن است که به منظور درمان یا پیشگیری از سطوح پایین آهن خون مورد استفاده قرار می‌گیرد. آهن ماده‌ای است که بدن برای تولید گلبول‌های قرمز، حفظ سلامتی و انتقال اکسیژن از طریق خون به آن احتیاج دارد. کمبود آهن رایج‌ترین کمبود تغذیه‌ای است که در بیشتر افراد مانند ورزشکاران، زنان جوان، گیاه‌خواران و افراد مسن وجود دارد. از این ماده در برخی فرایندهای الکترونیکی، به‌عنوان یک ماده پوششی و مقاومت‌دهی نیز استفاده می‌شود. این ماده به آب خنک‌کننده که از طریق لوله‌های کندانسور توربین جریان دارد وارد شده تا یک لایه محافظ و مقاوم در برابر خوردگی ایجاد کند. همچنین در برخی فرآیندهای صنعت بافت و چرم، برای تثبیت رنگ‌ها و تیره‌کردن پوست و چرم به کار می‌رود.

سولفات آهن

خرید سولفات آهن

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی گرید خوراکی
  • کیسه 25 کیلویی گرید صنعتی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *