محصولات
آوریل 05

سولفات روی

سولفات روی ترکیبی غیر آلی است که امروزه به عنوان یک مکمل دارویی ضروری در سازمان بهداشت جهانی مورد توجه است. این ترکیب محلول در آب معمولا به شکل پودری بی‌رنگ و بی‌بو تولید می‌شود و برای مصارف مختلف از جمله مصارف دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. زینک سولفات در سلامت و رشد بافت‌های بدن، درمان سرماخوردگی، بهبود و تقویت عملکرد حافظه، تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان کم‌آبی دهان، درمان آکنه، درمان بیماری‌های معده و پیشگیری از کمبود روی بسیار موثر است. این ماده در تولید داروها و قطره‌های چشمی نیز استفاده می‌شود.

سولفات روی دارای فرمول شیمیایی (ZnSO4) است و دارای آب‌پوش‌های مختلفی است. فراوان‌ترین نوع آن به صورت 7 آبه با فرمول مولکولی (ZnSO4.7H2O) بوده و در گریدهای مختلفی تولید می‌شود. این ماده در کشاورزی نیز به منظور تامین عنصر روی در گیاهان استفاده گسترده‌ای دارد. روی در گیاهان دارای نقش مهمی در تنفس و انجام عمل فتوسنتز و فعالیت‌های آنزیمی دارد. کمبود روی سبب زرد شدن برگ‌ها و ایجاد لکه‌های قهوه‌ای بر روی برگ‌های جوان‌تر می‌شود. همچنین کود سولفات روی به علت دارا بودن گوگرد، سبب کاهش pH خاک و در نتیجه جذب بهتر عناصر ریز مغذی توسط ریشه می‌شود. به همین دلیل برای تولید انواع کودهای کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از دیگر کاربردهای سولفات روی می‌توان به استفاده به عنوان عامل انعقادی در تولید ابریشم مصنوعی، ماده اولیه در تولید رنگدانه‌ها، در خوراک دام و طیور، کنترل رشد خزه، عامل نگهدارنده در صنایع چرم‌سازی و دباغی، استفاده به عنوان الکترولیت در آبکاری روی، در صنعت رنگرزی، تولید خمیردندان و … اشاره کرد.

سولفات روی

جدول آنالیز Zinc Sulfate

NO. Item Results
1 Appearance White powder
2 Zn 33.76%
3 Cd 10 ppm
4 Pb 72 ppm
5 Ni 151 ppm
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید سولفات روی

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *