محصولات
آوریل 05

سولفات سدیم

سولفات سدیم یک جامد کریستالی سفید رنگ و پودری با دانه‌های درشت است که به واسطه واکنش‌های شیمیایی مختلف در طبیعت ساخته می‌شود و به وفور در آب و خاک دیده می‌شود. تالاب‌ها، دریاچه‌ها، برکه‌ها و سایر آب‌های دارای آب شور، منبع طبیعی اولیه سدیم سولفات هستند. هم‌چنین برخی از چشمه‌ها و منابع آب زیرزمینی حاوی این ترکیب هستند. یکی دیگر از منابع تولید این ماده، معادن نمک در مناطق خشک و آفتابی است. همچنین آب ممکن است در حین سفر از طریق منابع طبیعی با سنگ و خاک مواجه شود و غلظت‌های مختلف سولفات سدیم را در مناطق مختلف به وجود آورد. در نتیجه این ماده را می‌توان به طور طبیعی در طیف وسیعی از زیستگاه‌های آبی و خشکی یافت.

سولفات سدیم از کنار هم قرار گرفتن و پیوند بین عناصری همچون سدیم، گوگرد و اکسیژن تشکیل می‌شود و فرمول شیمیایی آن (Na2SO4) است. این ترکیب شیمیایی با نام‌های دیگری همچون سولفات دوسود، نمک اسید سولفوریک، نمک گلوبر، تنادریت و نام تجاری سولفات سودا نیز شناخته می‌شود. همه اشکال این ماده به صورت جامد و محلول در آب می‌باشند. این ترکیب یونی در آب به یون‌های کاتیونی سدیم (+Na) و آنیونی سولفات (-SO4) تفکیک می‌شود.

کاربردهای سولفات سدیم

سولفات سدیم در تولید پودرهای لباسشویی استفاده گسترده‌ای دارد و حدود یک سوم از وزن مواد شوینده را به خود اختصاص می‌دهد. زیرا از قدرت پاک‌کنندگی بالایی برخوردار می‌باشد. در صنعت شیشه‌سازی نیز به ازبین‌رفتن حباب‌های شیشه کمک می‌کند و ردی از سفیدی بر شیشه‌ها بر جای نمی‌گذارد. صنعت رنگرزی و نساجی نیز یکی از صنایعی است که از این ترکیب به وفور استفاده می‌کند. این ماده در رنگ کردن پارچه‌ها نقش تعدیل‌کننده دارد و سبب بالا رفتن استحکام و مقاومت پارچه می‌شود. همچنین یک مانع در برابر نمک‌گذاری موارد رنگ‌زا به‌حساب می‌آید. از دیگر کاربردهای این ماده می‌توان به تولید و ساخت انواع داروها، تهیه خوراک دام و در صنعت کاغذ و چوب اشاره کرد.

سولفات سدیم

جدول آنالیز Sodium Sulfate

NO. Items Unit Result
1 Purity % By Weight 92
2 Sudium Sudium 32
3 NaCl Sudium 0.47
4 Fe P.P.M 15
5 pH (5%) in Water pH 7 Min
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید سولفات سدیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *