محصولات
آوریل 05

سولفات مس

سولفات مس ترکیبی بدون بو، بی‌رنگ یا به رنگ آبی روشن است که حلالیت بالایی در آب دارد. این ماده به صورت صنعتی از طریق الکترولیز فلز مس با سولفوریک اسید غلیظ یا اکسید مس با سولفوریک اسید رقیق تولید می‌شود. یکی از کاربردهای اصلی این ترکیب در صنعت کشاورزی به عنوان یک ریز مغذی است. از این ماده برای تشکیل کلروفیل و افزایش فرآیند فتوسنتز در گیاهان و از بین بردن لک‌های موجود بر روی آن‌ها و همچنین از بین بردن علف‌های هرز استفاده می‌شود. علاوه بر آن به عنوان یک عامل کمکی در فعال شدن هورمون رسیدن میوه‌ها عمل می‌کند.

سولفات مس با نام‌های دیگری نظیر کات کبود، زاج کبود، گوهر آبی، ویتریول آبی، ویتریول مس و بلوستون نیز شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (CuSO4) است. این ماده یک ترکیب کووالانسی است که به صورت خشک و هیدراته موجود است. تعداد مولکول‌های آب در این ترکیب از صفر تا پنج مولکول متغیر است. از موارد مهم کاربرد این ماده در صنعت پزشکی و درمانی است. کات کبود یکی از مهم‌ترین عناصر در مشخص کردن نتیجه آزمایش‌های خونی محسوب می‌شود. همچنین می‌توان از آن برای رفع خارش یا ضدعفونی کردن زخم در دوران بارداری استفاده کرد.

سولفات مس به‌عنوان یک ماده پوشش‌دهی برای جلوگیری از زنگ‌زدگی و خوردگی فلزهایی مانند آهن و فولاد نیز کاربرد دارد. همچنین این ماده از رشد جلبک‌ها در استخر جلوگیری می‌کند و آب استخر را ضدعفونی می‌کند. از دیگر کاربردهای این ماده می‌توان به استفاده به عنوان کاتالیزور، تهیه کاتالیست‌ها، خالص‌سازی گاز طبیعی، از بین بردن لارو پشه مالاریا در پزشکی، دفع حشرات و … اشاره کرد.

سولفات مس

جدول آنالیز Copper(II) Sulfate

NO. Test Unit Result
1 CuSO4.5H2O % 99
2 Cu % 25.26
3 Fe mg/kg 54.92
4 Cd Mg/kg KPH (Lod 0.03)
5 Cl % 0.01
6 Pb mg/kg 0.97
7 Substance insoluble in water % <0.01
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید سولفات مس

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *