محصولات
آوریل 05

سولفات کبالت

سولفات کبالت یک ترکیب معدنی جامد مایل به قرمز، بی‌بو، سمی با ساختار کریستالی فلزی است. این ماده یکی از نمک‌های کبالت است که در آب و اسید محلول است و کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف دارد. این ماده در طبیعت و در مناطقی که حاوی کانی‌های اسکوترودیت و کبالتیت هست، به صورت کریستال‌های هیدارته یافت می‌شود. البته به دلیل استحصال سخت این ماده از کانی‌ها، روش طبیعی آن چندان مرسوم نیست و بیشتر از روش صنعتی برای تهیه این ترکیب استفاده می‌شود. این ماده دارای گریدها و کاربردهای متنوعی در صنعت است که از آن جمله می‌توان به استفاده از آن در صنایع تولید رنگ و پیگمنت، آبکاری، ساخت وسایل ذخیره انرژی مانند باتری و سوپرخازن‌ها اشاره کرد.

سولفات کبالت ترکیبی متشکل از کبالت و گوگرد است و فرمول شیمیایی آن (CoSO4) است. این نمک معدنی به صورت کلی در دو فرم بدون آب و هیدراته وجود دارد. دو فرم متداول هیدراته این ترکیب، سولفات کبالت هگزا هیدرات یا 6 آبه با فرمول (CoSO4[H2O]6) و سولفات کبالت هپتا هیدارت یا 7 آبه با فرمول (CoSO4[H2O]7) است. نمک‌های اسیدی مانند سولفات کبالت به طور کلی در آب محلول هستند و محلول بدست آمده حاوی غلظت متوسط ​​یون‌های هیدروژن بوده و pH آنها کمتر از 7.0 است.

سولفات کبالت از گذشته تا به امروز برای تزئین ظروف چینی و شیشه‌ای و همچنین برای محافظت از سرامیک، لعاب و مینا در برابر تغییر رنگ استفاده می‌شود. همچنین در جوهر لیتوگرافی، سمپاتیک (مرکب نامرئی) و جوهرهای مصنوعی به عنوان خشک‌کننده رنگ و لاک‌ها کاربرد دارد. این ماده یکی از ترکیباتی که برای جلوگیری از خوردگی سایر فلزات می‌توان از آن استفاده کرد. سولفات کبالت در آبکاری فلزاتی مانند نیکل نیز استفاده می‌شود و باعث شفافیت و جلوگیری از اکسیداسیون آن می‌شود.

سولفات کبالت

جدول آنالیز Cobalt(II) Sulfate

NO. Properties Value
1 Co >20.5%
2 Fe <0.001%
3 Cu <0.002%
4 Mn <0.003%
5 Zn <0.001%
6 Ca <0.001%
7 Mg <0.002%
8 Na <0.001%
9 Cd <0.002%
10 Pb <0.001%
11 Cr <0.001%
12 Insoluble Matter <0.005%
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید سولفات کبالت

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *