محصولات
آوریل 05

سولفات کلسیم

سولفات کلسیم یک نمک کریستالی، سفید رنگ و نامحلول در آب است. منابع طبیعی این ماده گچ و انیدریت است که از معادن استخراج می‌شوند. این ترکیب علاوه بر منابع طبیعی، به عنوان محصولی جانبی در تولید فراورده‌های متفاوت نیز به دست می‌آید. به عنوان مثال در تولید اسید فسفریک از سنگ فسفات، هیدروژن فلوئورید و پالایش روی، رسوب کلسیم سولفات به دست می‌آید. همچنین این ترکیب یکی از اجزای رایج رسوب در مبدل‌های حرارتی صنعتی است، زیرا حلالیت آن با افزایش دما کاهش می‌یابد.

ساختار و کاربردها

سولفات کلسیم دارای فرمول شیمیایی (CaSO4) است و حاوی یک اتم کلسیم و گوگرد و چهار اتم اکسیژن می‌باشد. این نمک در آب نامحلول است و حداکثر می‌تواند توسط دو عدد مولکلول آب، آب پوشیده شود. بسته به تعداد مولکول‌های آبی که این ترکیب شیمیایی را احاطه کرده‌اند، کلسیم سولفات انواع مختلفی دارد. کلیسم سولفات نیم‌آبه از واکنش کلسینه شدن کلسیم سولفات با نصف مولکول آب ایجاد می‌شود که نتیجه حاصل از واکنش همان گچ قابل استفاده در صنعت ساختمان‌سازی می‌باشد. اگر گچ تولید شده با آب مخلوط شود، باعث تولید کلسیم سولفات دو آبه می‌شود.

سولفات کلسیم منبع کلسیم محسوب می‌‌شود و از جمله مواد غیر سمی و بی‌خطر برای انسان می‌باشد. به همین علت در برنامه غذایی انسان به صورت مکمل‌های غذایی وجود دارد. همچنین این ترکیب شیمیایی در برخی از مواد غذایی همچون نان، ماکارانی و … موجود است. علاوه بر آن به دلیل وجود کلسیم و گوگرد در این ترکیب، می‌توان از آن در تهیه کودهای کشاورزی استفاده کرد. این ماده می‌تواند خاک‌های اسیدی را تا حدی خنثی و به رشد هرچه بهتر گیاهان کمک کند. از دیگر کاربردهای این ماده می‌توان به استفاده از آن در صنعت مجسمه‌سازی اشاره کرد. به طور کلی برای اجرای دکورهای مختلف و ساخت مجسمه‌های گوناگون به گچ نیاز است. زیرا گچ شکل‌پذیری بسیار خوبی دارد و می‌توان آن را قالب‌گیری کرد.

سولفات کلسیم

خرید سولفات کلسیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *