محصولات
آوریل 05

سولفامیک اسید

سولفامیک اسید یک ترکیب جامد پودری، سفید رنگ و بدون بو با ذرات ریز و کریستالی درخشان است. این اسید در دمای اتاق بسیار پایدار است و محلول‌های آبی آن به عنوان اسیدهای قوی مشابه اسید کلریدریک و اسید سولفوریک رتبه‌بندی می‌شوند. این ترکیب کاربردهای زیادی در صنعت دارد و از آن در صنایع مختلف از جمله تمیز کردن فلزات، سرامیک، تولید رنگ و تثبیت کلر در استخرهای شنا استفاده می‌شود. همچنین به عنوان ماده اولیه تولید سدیم سیکلوهگزیل سولفامات استفاده می‌شود که یک شیرین‌کننده مصنوعی است.

سولفامیک اسید با نام‌های دیگری نظیر آمیدو سولفوریک اسید، آمیدو سولفونیک اسید، آمینو سولفونیک و اسید سولفامیدیک نیز شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (H3NSO3) است. در واقع از یک اتم گوگرد که با پیوند یگانه به گروه‌های هیدروکسی و آمین و با پیوند دوگانه به دو اتم اکسیژن متصل شده، تشکیل شده است. این ترکیب یک ماده پاک‌کننده است و می‌تواند به عنوان یک ترکیب مهم در محصولات پاک‌کننده دیگر مورد استفاده قرار گیرد. همچنین برای از بین بردن زنگ و رسوب آهک، تمیز کردن و پرداخت فولاد ضد زنگ و سایر فلزات و آماده‌سازی آنها برای فرآیندهای بعدی مانند رنگ آمیزی، آبکاری و جوشکاری استفاده می‌شود.

سولفامیک اسید به دلیل سمیت کمی که دارد، برای ساخت رنگ و سایر مواد شیمیایی نیز کاربرد دارد. این ماده معمولا برای کاهش pH محلول‌های تمیزکننده صنعتی، آب استخرهای شنا و فرایندهای تصفیه آب هم استفاده می‌شود. علاوه بر این به عنوان کاتالیزور در سنتز مواد شیمیایی و دارویی عمل می‌کند. یکی دیگر از کاربردهای ماده، استفاده در فرآیند استخراج طلا توسط تیزاب سلطانی است.

سولفامیک اسید

جدول آنالیز Sulfamic Acid

NO. Items Standard Result
1 PURITY 99.5% MIN 99.66%
2 SULFATE 0.02% MAX <0.02%
3 INSOLUBLE MATTER IN WATER 0.01% MAX 0.004%
4 Fe 0.0005% ΜAX 0.0003%
5 HEAVY METALS(Pb) 0.0003% MAX 0.0001%
6 CHLORIDE (CI) 0.002% MAX 0.001%
7 MOISTURE 0.02% MAX <0.02%
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید سولفامیک اسید

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 220 لیتری

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *