محصولات
آوریل 05

سولفونیک اسید

سولفونیک اسید مایعی قهوه‌ای رنگ، چسبناک با بویی بسیار ضعیف و در عین حال نامطلوب است که ویسکوزیته و گرانروی بالایی مانند عسل دارد. این اسید یک ترکیب شیمیایی همه کاره است که دارای چندین ویژگی منحصربفرد است و کاربردهای مختلفی در صنایع مختلف دارد. یکی از ویژگی‌های قابل توجه این ترکیب، اسیدیته بالای آن است که آن را به یک کاتالیزور موثر و اصلاح‌کننده pH در بسیاری از واکنش‌های شیمیایی تبدیل می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه اسید سولفونیک، حلالیت آن در آب است. ماهیت قطبی پیوندهای سولفور اکسیژن، اسیدهای سولفونیک را قادر می‌سازد تا به راحتی در آب حل شوند و محلول‌های اسیدی تشکیل دهند. این ویژگی آنها را برای کاربردهایی ایده‌آل می‌کند که در آن سیستم‌ها یا واکنش‌های مبتنی بر آب درگیر هستند.

ساختار سولفونیک اسید

نام علمی سولفونیک اسید Linear Alkyl Benzen Sulphonic Acid است که به اختصار به آن LABSA می‌گویند. این اسید غیرفرار، محلول در آب و جاذب رطوبت است و فرمول شیمیایی آن (HSO3R) است که R می‌تواند آلکیلی یا آریلی باشد. اسید سولفونیک‌ها از مهم‌ترین اجزای خانواده ترکیبات آلی گوگرددار هستند که دارای یک اتم گوگرد، دو اکسیژن و همچنین هیدروکسید متصل به گوگرد هستند. لابساها انواع مختلفی دارند که هر کدام خواص و کاربردهای منحصربفردی دارند. به عنوان مثال اسیدهای سولفونیک آروماتیک حاوی یک حلقه معطر متصل به اتم گوگرد هستند که آنها را به کاتالیزورهای کارآمد و واسطه در فرآیندهای سنتز آلی تبدیل می‌کند. سولفونات‌های آلیفاتیک دارای گروه‌های آلکیل یا آلکنیل هستند که به اتم گوگرد متصل هستند و به آنها خاصیت سورفاکتانتی می‌دهد که در مواد شوینده و پاک‌کننده‌ها استفاده می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی سولفونیک اسید توانایی آن در تشکیل نمک‌های پایدار به نام سولفونات است. این نمک‌ها دارای خاصیت حلالیت عالی در آب و پایداری حرارتی هستند که آنها را در کاربردهای مختلف مانند بازدارنده‌های خوردگی برای سطوح فلزی، افزودنی‌ها برای روان‌کننده‌ها و سیالات خنک‌کننده و حتی به عنوان رنگ یا رنگدانه برای مواد رنگی مانند منسوجات یا پلاستیک‌ها مفید می‌کند. در صنعت داروسازی نیز از انواع خاصی از اسیدهای سولفونیک به عنوان واسطه در سنتز داروها استفاده می‌شود. آنها همچنین می‌توانند به دلیل ضد میکروبی بودن خود به عنوان مواد فعال عمل کنند.

سولفونیک اسید

جدول آنالیز Sulfonic Acid

NO. Property Specifications Results
1 Appearance Viscose Liquid conform
2 Color Brown conform
3 Color 10% (Klett) Max 70 14
4 Anionic Active (%) Min 96 96.4
5 Free Oil (%) Max 2 1.7
6 Free Sulfuric Acid (%) Max 1.8 1.5
7 Acidity (mgKOH/gr) 178-190 182
8 Water Max 0.5 0.4
9 Molecular weight (gr/mol) 322-326 322
10 Microbial Test Negative conform
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید سولفونیک اسید

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 220 لیتری

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *