محصولات
آوریل 05

سیانور پتاسیم (سیانید پتاسیم)

سیانور پتاسیم یک ماده سمی، جاذب رطوبت و غیر آلی به شکل توده‌های آمورف یا کریستال‌های جامد (مانند شکر) با بویی شبیه بادام تلخ است. این ماده یک مهارکننده قوی تنفس است و مانند دیگر نمک‌های محلول سیانور همچون سیانور سدیم یکی از سریع‌ترین سموم کشنده موجود برای انسان‌ها، حیوانات و اکثر گیاهان و در کل میکروارگانیسم‌ها است. حتی قرار گرفتن در معرض گرد و غبار یا بخارات این ماده نیز خطرناک است و در صورت واکنش با رطوبت هوا یا آب، گازهای سمی، خورنده و قابل اشتعال سیانید یا هیدروژن سیانید آزاد می‌کند.

ساختار سیانور پتاسیم

سیانور پتاسیم با نام سیانید پتاسیم نیز شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (KCN) است که شامل یک اتم پتاسیم (K) و یک گروه سیانید (CN) است. گروه سیانید از یک اتم کربن و یک اتم نیتروژن تشکیل شده است. این ترکیب در واقع نوعی نمک سیانید به شمار می‌رود که دارای کاتیون‌ها و آنیون‌های مساوی است. از این ترکیب در صنعت آبکاری به عنوان یک ماده کلیدی برای استخراج و آبکاری فلزات ارزشمند مانند طلا و نقره استفاده می‌شود. در این فرآیند مواد معدنی حاوی طلا توسط محلول سیانید پتاسیم و در شرایط ویژه‌ای تحت عملیات آبکاری قرار می‌گیرند. به این ترتیب سیانید پتاسیم با طلا واکنش داده و تشکیل کمپلکس‌های سیانید طلا را می‌دهد که به راحتی از سنگ‌ها جدا می‌شود. نقره نیز می‌تواند به صورت یونی در محلول سیانید پتاسیم حل شده و به شکل نقره خالص بازیابی شود.

سیانور پتاسیم به عنوان یک ماده کمکی جهت کمک به جریان الکتریکی و بهبود روند پوشش‌دهی در فرآیند الکتروپلیتینگ (الکتروفوراژ) که برای روکش کردن یک لایه نازک از فلز غیرقابل اکسیداسیون بر روی سطح فلزات استفاده می‌شود نیز کاربرد دارد. همچنین در برخی فرآیندهای تولید شیشه به عنوان یک ماده نگه‌دارنده برای پاک کردن فلزات راسته استفاده می‌شود. علاوه بر آن در کشاورزی و در شرایط خاص، به عنوان کود گیاهی برای افزایش رشد گیاهان به کار برده می‌شود که با این حال، استفاده از آن باید با احتیاط و دقت انجام شود.

سیانور پتاسیم

خرید سیانور پتاسیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *