محصولات
آوریل 05

سیلیکا ژل

سیلیکا ژل ماده‌ای بی‌بو و غیر قابل اشتعال است که به دلیل داشتن ساختاری ثابت، در آب و یا هر نوع حلال دیگری قابل حل نیست. این ماده یک رطوبت‌گیر قوی است و به علت ساختار مشبک و منافذی که دارد، رطوبت را جذب می‌کند و به داخل خود می‌کشد. اساس کار سیلیکا ژل از طریق برقراری پیوند هیدروژنی است و امکان جذب رطوبت به میزان حداکثر 40 درصد وزن خود را دارد. لازم به ذکر است شکل ظاهری سیلیکاژل در صورت جذب رطوبت تغییر نیافته و از لحاظ ویژگی‌های حرارتی و شیمیایی پایداری خود را حفظ می‌کند.

یکی از مزایای این ترکیب بازسازی به وسیله حرارت‌دهی در دمای حدود 150 درجه سانتیگراد یا قرارگیری در معرض نور خورشید است. این ماده اولین بار طی جنگ جهانی اول به منظور جذب بخار و گاز ایجاد شده داخل ماسک‌های گاز اشک‌آور و به طور کلی جلوگیری از تخریب ابزارهای جنگی در اثر رطوبت مورد استفاده قرار گرفت.

سیلیکا ژل یا ژل سیلیکا ترکیبی متشکل از سیلیکات سدیم و اسید سولفوریک است و فرمول شیمیایی آن (SiO2) است. نمونه این محصول را می‌توانید در درب‌های قوطی‌های حاوی قرص جوشان مشاهده کنید. وجود این ترکیب در درب قوطی، ضمن محافظت از قرص‌ها در برابر رطوبت، باعث افزایش طول عمر محصول می‌شود. همچنین از این ماده به صورت بسته‌های کوچک در محصولات مختلف، برای جلوگیری از خرابی و آسیب دیدن در برابر رطوبت استفاده می‌شود.

اشکال مختلف سیلیکا ژل

سیلیکا ژل بر اساس شکل ظاهری به انواع گرانولی (دانه‌های کروی شفاف در رنگهای آبی، نارنجی و سفید)، پرک (که فاقد شکل هندسی منظم است و به شکل خرده‌های نبات در رنگهای آبی و سفید دیده می‌شوند) و پودری (که فاقد دانه‌بندی بوده و به شکل آرد سنتز می‌شوند) تقسیم می‌شود. سیلیکاژل پودری نیز در دو رنگ پودر آبی و سفید و همچنین به صورت پودر میکس که مخلوطی از رنگ آبی و سفید است، تهیه می‌شود. لازم به ذکر است رنگ‌های مختلف این محصول کارآیی‌های متفاوتی دارند و برای استفاده در صنایع مختلف تهیه و عرضه می‌شوند.

سیلیکا ژل

خرید سیلیکا ژل

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *