محصولات
ژوئن 25

فولیک اسید (ویتامین B9)

فولیک اسید یا ویتامین B9 یک الکترولیت آلی بسیار قوی است که سلول‌ها را تنظیم کرده و به آن‌ها انرژی می‌دهد. این ویتامین برای سلامتی سیستم عصبی، خون و یاخته‌ها حیاتی و اساسی است و می‌تواند به روش تزریقی یا خوراکی مصرف شود و بدن را در مقابل بیماری‌های قلبی، نقص‌های مادرزادی، پوکی استخوان و سرطان‌های مشخصی حفظ کند. این اسید به صورت طبیعی نیز در مواد غذایی زیادی نظیر لوبیا، اسفناج، بروکلی، بامیه، کلم، گوشت گاو، مرغ، جگر، نان و غلات سبوس‌دار، پنیر، خرما، سبزیجات برگی شکل، حبوبات، شیر، قارچ، جوانه گندم، کاهو، آب پرتقال، زرده تخم‌مرغ، موز، آجیل و دانه‌های خوراکی، مارچوبه، جگر، ادویه، آووکادو، سویا، گوجه فرنگی، مرکبات، عدس، گل کلم، چغندر، ذرت، هویج، کلم بروکسل، پودر چیلی، پاپایا و … یافت می‌شود.

فولیک اسید با نام فولات نیز شناخته می‌شود و نقش مستقیمی در بیوسنتز بعضی اسیدهای آمینه و اسیدهای نوکلئیک دارد. این ماده هیومیکی حاصل از تجزیه بقایای موجودات زنده است و در تولید محصولات زراعی و باغی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب با ورود به بافت گیاهی، عناصر ماکرو را به همراه خود از بخش سطحی گیاه به بافت گیاه وارد می‌کند. علاوه بر آن این ترکیب موجب افزایش تقسیم سلولی و طویل شدن سلول‌ها، تحریک متابولیسم گیاه و افزایش فعالیت آنزیم بعنوان کاتالیزور در تنفس گیاه می‌شود.

عملکرد اصلی اسید فولیک در سنتز DNA و تقسیم سلولی نهفته است. این فرآیندها برای تشکیل یک کودک سالم در دوران بارداری حیاتی هستند. هنگامی که یک زن قبل و در حین بارداری سطح اسید فولیک کافی داشته باشد، خطر نقص لوله عصبی (NTDs) در نوزاد در حال رشد را به میزان قابل توجهی کاهش می‌باید. NTDها نقص‌های مادرزادی جدی مغز و ستون فقرات هستند که می‌توانند عواقب مادام‌العمر داشته باشند. علاوه بر این، این ماده از تولید گلبول‌های قرمز خون که اکسیژن را در سراسر بدن حمل و از کم خونی جلوگیری می‌کنند، حمایت می‌کند. همچنین باعث رشد و ترمیم سلول‌های سالم در سراسر بدن می‌شود.

فولیک اسید (ویتامین B9)

خرید فولیک اسید

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *