دسامبر 17

لانولین

لانولین یک مرطوب کننده به شکل موم کهربایی یا زرد رنگ است که از فشردن غده چربی پوست گوسفند به دست می‌آید. این ترکیب نامحلول در آب و قابل نفوذ به پوست است. به همین دلیل در نرم‌کنندگی و مرطوب ساختن سطح خارجی بدن بسیار موثر است و در تهیه پماد مورد استفاده قرار می‌گیرد. تاریخچه تولید این ماده به هزاران سال قبل از یونانیان باستان برمی‌گردد. آنها برای اولین بار کشف کردند که آب مورد استفاده برای شستن پشم گوسفند حاوی یک ماده با ارزش روغن مانند است. این روغن از پوست گوسفند گرفته می‌شود و به این معنی است که پشم آنها را از عوامل خارجی محافظت می‌کند. این ترکیب می‌تواند تحت واکنش‌های مختلف هیدرولیز، کریستالیزه شدن، استری شدن، هیدروژناسیون، آلکوکسیله شدن و … قرار گیرد که محصولات این فرایندها، در صنایع آرایشی و مراقبت از پوست و مو کاربرد زیادی دارند.

ساختار لانولین

فرمول شیمیایی خاصی برای لانولین وجود ندارد. زیرا این ماده ترکیبی از چند ماده مختلف است. حدود 97% از ساختار این ترکیبات را استرهای بلند زنجیر تشکیل می‌دهند و همین بلند زنجیر بودن آن‌ها باعث آب‌گریز شدن‌شان می‌شود. دیگر ترکیبات تشکیل‌دهنده این مواد اسیدهای چرب، الکل‌ها و هیدروکربن‌ها هستند. ترکیب فوق را از قراردادن پشم گوسفند در دستگاه سانتریفیوژ و جدا نمودن روغن از سایر مواد شیمیایی آن به دست می‌آورند به همین دلیل به آن چربی پشم نیز می‌گویند. هر چند این ترکیب هیچ گونه تری‌گلیسیریدی ندارد. لانولین بسیار آبرسان است و توانایی نرم کردن پوست، بهبود ظاهر و رفع سوزش‌های جزئی آن و همچنین رفع مناطق خشن، خشک یا پوسته پوسته ناشی از از دست دادن رطوبت در لایه‌های بالایی پوست را دارد.

چربی پشم مخصوصا برای کسانی که پوست خشک یا لب‌های ترک‌خورده دارند مفید است. این ترکیب به ویژه برای انواع پوست‌های خشک و مستعد اگزما عالی است. مطالعات نشان می‌دهد که این ماده می‌تواند در حدود 20 تا 30 درصد کاهش آب بدن را بهبود ببخشد. این ترکیب به عنوان ماده اولیه در صنایع آرایشی، به عنوان مرطوب کننده ایفای نقش می‌کند. لانولین با آب موجود بر روی سطح پوست تشکیل امولسیون داده و با نگه‌داشتن آب بر روی سطح پوست، از آن محافظت می‌کند. همچنین باعث عملکرد بهتر پوست می‌گردد. جلوگیری از خشکی چشم‌ها نیز از دیگر مزایای این ماده محسوب می‌شود.

لانولین

خرید لانولین

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *