دسامبر 16

ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل یکی از دارو‌های موثر برای درمان و جلوگیری از ریزش مو است که اثرگذاری آن بر رشد مو‌ها کاملا اتفاقی به اثبات رسید. این دارو در ابتدا برای درمان فشار خون بالا به‌کار برده می‌شد. اما تمامی مصرف‌کنندگان آن پس از مدتی دچار پرمویی شدید شدند و محققان دریافتند که این ماده باعث افزایش رشد مو‌ها می‌شود. در اغلب کشور‌ها این دارو به‌ صورت محلول تولید و در اختیار افراد متقاضی قرار می‌گیرد. اما برخی از کشور‌ها نیز آن را به‌ صورت فوم تولید می‌کنند تا استفاده راحت‌تری داشته باشد. استفاده از ماینوکسیدیل علاوه بر درمان ریزش مو، برای جلوگیری از ریزش مو نیز موثر است.

نحوه عملکرد ماینوکسیدیل به این ‌صورت است که رگ‌‌های محیطی را گشاد می‌کند و فشارخون را در محل کاهش می‌دهد. در نتیجه با گشاد شدن رگ‌‌های سطحی پوست سر، جریان خون افزایش پیدا می‌کند و فولیکول‌‌های مو تحریک می‌شوند تا از وضعیت استراحت به رشد فعال برسند. البته نحوه دقیق اثرگذاری ماینوکسیدیل بر روی فولیکول‌‌های مو مشخص نیست. اما تحقیقات ثابت کرد‌ه‌اند که مصرف آن در درازمدت باعث افزایش رشد مو‌ها می‌شود.

علاوه بر نقش موثر ماینوکسیدیل در درمان و جلوگیری از ریزش مو، این دارو‌ پس از کاشت مو نیز تجویز می‌شود. معمولا مو‌های جدیدی که پس از کاشت مو شروع به رویش می‌کنند، نازک هستند و ضخامت کمی دارند. در ‌‌این مرحله پزشکان توصیه می‌کنند تا جهت افزایش سرعت رشد مو و ضخیم‌تر شدن مو‌های نازک، از ماینوکسیدیل استفاده شود. لازم است بدانید استفاده از این دارو ممکن است با عوارض جانبی همراه باشد. برخی از این عوارض ممکن است شامل تحریک پوستی، خارش، خشکی پوست، تغییرات رنگی پوست و حتی افزایش ریتم ضربان قلب باشد.

فرمولاسیون ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل از نیتریت‌های مختلف روی به‌دست می‌آید و ترکیب شیمیایی آن دارای فرمول شیمیایی (C9H15N5O) است. فرمولاسیون‌های مختلف این ترکیب شامل محلول‌ها، اسپری‌ها و کرم‌ها هستند. محلول ماینوکسیدیل با غلظت ۲ ٪ و ۵ ٪ به‌طور گسترده استفاده می‌شود و معمولاً به صورت محلول آبی قابل استفاده است. اسپری‌های ماینوکسیدیل نیز معمولاً در غلظت ۵ ٪ موجود هستند. همچنین، کرم‌های ماینوکسیدیل نیز در بسته‌بندی‌ها و فرمولاسیون‌های مختلف وجود دارند که باید به‌طور روزانه بر روی پوست سر، استفاده شوند.

ماینوکسیدیل

خرید ماینوکسیدیل

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *