محصولات
ژوئن 25

هیدروکلریک اسید (اسید کلریدریک)

هیدروکلریک اسید یا اسید کلریدریک یک محلول شفاف، بی‌رنگ و با بوی بسیار تند است که از قرار گیری اتم هیدروژن در کنار اتم کلر تشکیل شده است. این اسید قوی به علت خورندگی بسیار زیادی که دارد، کمتر به صورت خالص موجود است و بیشترین کاربرد آن به شکل محلول ۳۷٪ است. جالب است بدانید اسید کلریدریک اسید معده نیز می‌باشد. وجود این اسید در معده ما و ترکیب شدن آن با مواد غذایی، سبب هضم و تجزیه آنها می‌شود. اسید معده هم چنین در از بین بردن باکتری و عوامل بیماری‌زایی که حین خوردن غذا وارد معده می‌شود، نقش‌آفرینی می‌کند.

هیدروکلریک اسید دارای فرمول شیمیایی (HCl) است و با نام‌های اسیدم سالیس، موریاتیک اسید و جوهر نمک نیز شناخته می‌شود. این اسید به علت داشتن یک پروتون در ساختار خود، در دسته اسیدهای برونستد قرار دارد. گریدهای صنعتی اسید کلریدریک با درصد خلوص و غلظت مشخص دارای کاربردهای گسترده‌ای هستند. از مهم‌ترین کاربردهای آن می‌توان به خالص‌سازی فولاد و فلزات دیگر، از بین بردن زنگ‌زدگی آهن، تولید ترکیبات معدنی، خنثی‌سازی و کنترل pH، پرداخت چرم، در صنعت ساختمان‌سازی، اسیدیته کردن چاه‌های نفتی، تهیه اتیلن دی کلراید، کاربردهای آزمایشگاهی و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

هیدروکلریک اسید کاملا در آب محلول است و در صورت ترکیب با آب تجزیه می‌شود و هیدروژن خود را در محیط آزاد می‌کند و در نتیجه آن +H3O و –Cl تولید می‌شود. این ماده در صنایع غذایی نیز به عنوان محلولی قوی در انواع غذاها و نوشیدنی‌ها مانند شربت ذرت مورد استفاده در نوشابه‌ها، کلوچه‌ها، کراکرها، سس کچاپ و غلات استفاده می‌شود. همچنین این اسید برای خالص‌سازی نمک طعام کاربرد دارد. این ماده در تنظیم اسیدیته محیط‌هایی چون استخرها هم مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

هیدروکلریک اسید (اسید کلریدریک)

خرید هیدروکلریک اسید

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • گالن 20 لیتری

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *