دسامبر 16

هیدروکینون

هیدروکینون یک ترکیب آلی آروماتیک با شکل ظاهری جامد گرانولی و رنگ سفید است. این ترکیب شیمیایی از خانواده فنل‌ها و مشتق شده از بنزن می‌باشد و در صنایع بسیاری خصوصا دارویی و آرایشی بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آروماتیک خوشبو در ساختار خود دارای دو گروه هیدروکسیل بوده به صورت موضعی به طور گسترده با غلظت‌های مختلف (به طور معمول 2 و یا 4 درصد) به عنوان روشن‌کننده و سفید‌کننده پوست تحت عنوان کرم هیدروکینون کاربرد دارد.

هیدروکینون به طور کلی در کم‌رنگ شدن ضایعات پوستی و جلوگیری از تکثیر رنگ‌دانه‌های پوست موثر است و از آن در بسیاری از پمادها و کرم‌های پوست برای کاهش چروک و افتادگی، بهبود لکه‌های پوستی مانند جای جوش و کک و مک، روشن کردن پوست، کمک به افزایش میزان کلاژن‌سازی و یکنواختی پوست استفاده می‌شود. همچنین دارای خواص ضد سرطانی و جلوگیری از پیری زودرس پوست می‌باشد.

هیدروکینون با فرمول شیمیایی (C6H4[OH]2) برای اولین بار در سال 1820 و از تقطیر خشک اسید کوئینیک به دست آمد. البته این ماده به صورت طبیعی در گیاهان و میوه‌جات مختلفی از جمله گلابی، توت‌سیاه، شاه‌توت، زغال‌اخته، انیسون، بلوبری و غیره نیز یافت می‌شود. این ترکیب کریستالی به طور عمده به عنوان عامل ضدخوردگی در پلیمرزاسیون و تولید آنتی‌اکسیدان در غذاها، چسب‌ها، پلاستیک‌ها و سایر آنتی‌اکسیدان‌های صنعتی نیز استفاده می‌شود. همچنین این ماده که یک ترموپلاستیک مهندسی با کارایی بالا است، در صنایع خودروسازی، رنگ‌سازی، پتروشیمی، کشاورزی، هوافضا، پزشکی، مراقبت بهداشتی، عکاسی، برق و الکترونیک کاربرد دارد. از جمله ویژگی‌های هیدروکینون، می‌توان به قدرت کاهندگی یا احیا کنندگی و خاصیت آنتی اکسیدانی آن اشاره کرد.

هیدروکینون

جدول آنالیز Hydroquinone

NO. Item Specifications
1 Molecular weight 178.1415
2 CAS No 123-31-9
3 Molecular formula C6H6O2
4 Density 1.563 g/cm3
5 Melting point ͦ C 170-174 ͦC
6 Boiling point ͦ C 285-287 ͦC
7 Water solubility 70 g/l at 20 ͦC
8 Refractive index 1.689
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید هیدروکینون

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *