محصولات
آگوست 02

پتاسیم هیدروکسید

پتاسیم هیدروکسید یک ترکیب یونی بی‌بو و سفید رنگ به شکل جامد است که در آب قابلیت انحلال بالایی دارد. این ماده دارای قدرت جذب رطوبت زیادی است. به نحوی که پس از جذب رطوبت محیط، محلولی تشکیل می‌دهد که گرفتن مجدد آب از آن بسیار دشوار می‌باشد. این ترکیب به شدت قلیایی است و می‌تواند با اسیدهای متفاوت واکنش دهد و نمک‌های متفاوتی از پتاسیم را به وجود آورد.

پتاسیم هیدروکسید که با نام هیدروکسید پتاس، پتاسیم هیدرات و پتاس سوزآور نیز شناخته می‌شود، دارای فرمول شیمیایی (KOH) است. از عمده کاربردهای آن می‌توان در تولید صابون، به عنوان الکترولیت در باتری‌های قلیایی، آبکاری‌های الکتریکی، لیتوگرافی و همچنین رنگ‌برها اشاره کرد. این ماده در بین عموم با نام پتاس نیز شناخته می‌شود. اما باید توجه کنید که پتاس به تمامی نمک‌های پتاسیم اطلاق می‌شود.

پتاسیم هیدروکسید از نظر ترمودینامیکی بسیار پایدار است. به طوری که در دماهای بالا نیز تجزیه نمی‌شود. انحلال‌پذیری این ماده در آب و الکل گرمازا است و می‌تواند تولید گرما کند. این ماده مانند سدیم هیدروکسید یک باز قوی است که در ساخت صابون (به خصوص صابون‌های مایع) مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این ماده برخلاف هیدروکسید سدیم فاقد کلر است. به همین دلیل از این ویژگی به منظور خنثی‌سازی محلول‌ها و موادی که در شرایط عدم حضور کلر باید باشند، استفاده می‌شود.

از این ماده در کشاورزی برای تولید کد شیمیایی و افزایش عمر میوه‌ها و سبزیجات، تنظیم pH خاک‌های اسیدی، بهبود ریشه و عملکرد آن، کنترل آنزیم و بهبود انتقال قند در گیاه نیز استفاده می‌شود. در صنایع غذایی هم در شستشوی میوه‌ها، فرآوری شکلات و کاکائو، نرم کردن زیتون، ترد کردن چوب‌شور و … کاربرد دارد. علاوه بر آن این ماده به عنوان یک الکترولیت در سلول‌های سوختی عمل می‌کند. به همین دلیل در باتری‌ها و پیل‌های سوختی و چراغ‌های معدنی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پتاسیم هیدروکسید

جدول آنالیز Potassium Hydroxide

NO. Specification Solid
1 Purity ≥ % 90
2 Potassium Carbonate (K2CO3) ≤ % 0.5
3 Chloride (Cl) ≤ % 0.005
4 Iron (Fe) ≤ % 0.0002
5 Sulfate (SO4) ≤ % 0.02
6 Nitrate and Nitrite (N) ≤ % 0.0005
7 Sodium (Na) ≤ % 0.5
8 Phosphate (PO4) ≤ % 0.002
9 Silica (SiO3) ≤ % 0.01
10 Aluminum (Al) ≤ % 0.001
11 Calcium (Ca) ≤ % 0.002
12 Nickel (Ni) ≤ % 0.0005
13 Heavy Metal (Pb) ≤ % 0.0011
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید پتاسیم هیدروکسید

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • برند کره‌ای
  • برند چینی
  • برند تایوانی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *